Nazwa forum

Opis forum


#91 2010-08-15 22:07:39

Pablosplus

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-30
Posty: 6
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Do administratora forum .
Czy mógłbym poznać przyczyny dla których usunięto mój post  z 13 08 2010 ?
Zamieściłem go po poście aklewe nr 84
Proszę o jego ponowne zamieszczenie gdyż może być istotny dla sprawy .

Offline

 

#92 2010-08-16 08:12:16

ievit

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-28
Posty: 42
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Tutaj  Ulka podała ścieżkę do rozliczania naszych składek :
"Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 18 kwietnia 2008 r. w sprawie szczegółowych zasad i trybu postępowania w sprawach rozliczania składek, do których poboru jest zobowiązany Zakład Ubezpieczeń Społecznych
http://isip.sejm.gov.pl/DetailsServlet? … 0465"
--------------------------------------------------------------------------------
Edytowane przez Ulka dnia 13-08-2010 22:04

Offline

 

#93 2010-08-16 19:19:30

estera

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-28
Posty: 7
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

W pażdzierniku odbędzie się rozprawa z udziałem Pani Krystyny w Toruniu - o terminie powiadomię. W związku z tym prosze o zgłaszanie się do mnie na priv osób, które spodziewają sie rozpraw w podobnym terminie z Torunia i okolic, Bydgoszcz, Włocławek, Ciechocinek, Chełmno itp. Połączenie kilku spraw zmniejszy koszty przedstawicielstwa i jest to okazja jesli znajdzie sie dużo chetnych do zorganizowania spotkania o ile Pani Krystyna bedzie miała czas. Najpierw jednak musze wiedziec ile osób jest chętnych, kto ma kontakty do takich osób niech sie odezwie, bo ja nie mam.

Offline

 

#94 2010-08-16 20:58:03

Krystyna

Moderator

Zarejestrowany: 2010-07-28
Posty: 66
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Skarga do Komisji Europejskiej gotowa na wylot do Brukseli. proszę o 10 dni bez telefonów chyba ze beda to sprawy niecierpiące zwłoki. Jestem na wybrzezu istnieje szansa na spotkania ale nie z dnia na dzień bo mam juz umówione.

Offline

 

#95 2010-08-16 23:14:14

Zoyka5

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 8
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Witam Was i tutaj. Cieszę się ,ze mogę dalej z Wami być.

Offline

 

#96 2010-08-22 21:25:48

dziza

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-09
Posty: 4
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Witam
Nie jestem zorientowana w sprawach sądu, napisałam do sądu o wyrok z uzasadnieniem (rozprawa była 5.08) jeszcze nie dostałam pisma z wyrokiem, czy te 14 dni na apelację mam od otrzymania pisma, bo boję się przegapić termin i czy ktoś może mi podpowiedzieć co ma zawierać apelacja, będę wdzięczna za wszelkie informacje.

Offline

 

#97 2010-08-23 20:27:12

ievit

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-28
Posty: 42
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

[Musisz być zalogowany, aby przeczytać ukrytą wiadomość]

Offline

 

#98 2010-08-24 11:02:54

ievit

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-28
Posty: 42
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Witam, mam pytanie odnośnie, pozytywnego dla nas, wyroku sądu z 24.02.2010.Czy ZUS sie odwoływał i z jakim skutkiem?
Pozdrawiam

Offline

 

#99 2010-08-24 13:42:13

 piotr_ek7

Nowy użytkownik

Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2010-07-28
Posty: 3
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

witam

   Jestem po próbie kontroli z ZUS, był pan kontroler miał legitymację , miał upoważnienie do kontroli, ja miałem zawiadomienie o zamiarze kontroli. Jednak dane dotyczące podstaw prawnych do kontroli w upoważnieniu i w zawiadomieniu były inne (inne punkty w artykułach, a nawet inne artykuły). Wobec czego kontrola się nie odbyła. W związku z odmową przedstawienia dokumentów pan kontroler miał wielką zagwozdkę "co z tym zrobić". Nawet padły słowa "do sądu grockiego" za utrudnianie pracy państwowego urzędnika.
Nie potrafił jasno odpowiedzieć na pytanie " co chce kontrolować, mnie jako pracodawcę (dla zatrudnionych pracowników), czy mnie jako osobę ubezpieczoną (jestem zatrudniony na etacie i prowadzę działalność gospodarczą).
    Po takim doświadczeniu i przemyśleniach chciałbym aby osoby, które są głębiej w temacie pomogły takim, jak między innymi ja, w zrozumieniu przepisów i np. opisać co w trakcie takiej kontroli z art. np. 68 można pokazać (tylko takie a takie dokumenty).
   W protokóle na koniec wizyty napisał, iż nie uzyskał wglądu do : list płac, ZUS RCX, ZUS DRA, ZUS RSA, UMÓW O PRACĘ i ŚWIADECTW PRACY zatrudnionych pracowników. Ja osobiście nie wiem jakie dokumenty można pokazać w takiej kontroli do artykułów, które są w zawiadomieniu i w upoważnieniu.
   Jeżeli nieświadomie kogoś obraziłem to przepraszam, ale takie wnioski póki co mam w głowie.

   Serdecznie pozdrawiam P. Krystynę , która wspierała mnie telefonicznie w trakcie kontroli, i nie tylko.

Offline

 

#100 2010-08-24 21:25:38

kreml

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-11
Posty: 2
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Ad Piotrek

Bardzo ciekawy temat poruszyłeś, ale od początku:
Do kontroli przedsiębiorcy stosuje się rozdział V Ustawy o swobodzie działalności gospodarczej dostępna tu:
http://isip.sejm.gov.pl/DetailsServlet? … 0041731807

Do tej ustawy odnosi się także ZUS na podstawie ustawy o SUS art 92a.

Najpierw musisz dostać zawiadomienie o zamiarze wszczęcia kontroli w którym określono zakres kontroli następnie jeżeli przyjdzie ta kontrola musi ona posiadać upoważnienie do jej wszczęcia i jej zakres który musi się pokrywać z zakresem wymienionym w zawiadomieniu ( i tu już u Ciebie był problem) jeżeli się nie pokrywa spuszczasz ich na drzewo.
Zakładając nawet że wszystko będą mieli ok to jeżeli przed uplywem 7 dni od zawiadomienia, bez Twojej zgody nie mogą podjąć kontroli ale kontrola nie może się zacząć później niż 30 dni od zawiadomienia.
Bardzo ważne Art 77 ptk. 6
Dowody przeprowadzone w toku kontroli przez organ kontroli z naruszeniem przepisów prawa w zakresie kontroli działalności gospodarczej przedsiębiorcy, jeżeli miały istotny wpływ na wyniki kontroli, nie mogą stanowić dowodu w żadnym postępowaniu administracyjnym, podatkowym, karnym lub karno-skarbowym dotyczącym kontrolowanego przedsiębiorcy.

Bardzo dobrze że ich odprawiłeś z kwitkiem bo oni bazują na niewiedzy ludzi, na przyszłość wpisuj każde uchybienie, straszenie sądem, agresję słowną itd itp do protokołu kontroli lub na osobnym zalączniku do protokołu

Offline

 

#101 2010-08-26 14:31:18

estera

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-28
Posty: 7
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

a ja mam inne pytanie: czy ktos wie czy w przypadku jesli ktoś otrzyma juz decyzję i szybko wyśle skarge do centrali ZUS, skarga wstrzymuje bieg odwołania od decyzji? Jest to problem, bo i tu i tu jest 30 dni na odpowiedź i jest ryzyko, ze złożenie skargi pozbawi możliwości odwołania od decyzji.

Offline

 

#102 2010-08-26 21:06:20

Potus

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-25
Posty: 1
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Mam już Decyzję oczywiście niekorzystną dla mnie. Nie mogę się od grubo ponad tygodnia skontaktować z p. Krystyną. Mam tylko jej Gadu Gadu a tam cały czas "niedostępny". Ma ktoś  nr telefonu do p. Krystyny ?? W przyszłym tygodniu upływa mi 30 dni od otrzymania Decyzji dlatego czas mnie nagli a nie wiem jak napisać to odwołanie. Chyba że macie kogoś innego kto pomoże mi w tej sprawie. Może ta pani z Gliwic, która była na spotkaniu w Katowicach.



No właśnie przeczytałem post Krystyny z prośbą o 10 dni spokoju.

Ostatnio edytowany przez Potus (2010-08-26 22:04:50)

Offline

 

#103 2010-08-27 02:18:27

Artemis

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-29
Posty: 6
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Wiadomość dla Potus. Podaje telefon do Gliwic 605318497

Offline

 

#104 2010-08-27 22:19:04

ievit

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-28
Posty: 42
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

ad Potus- napisz na  ievit@wp.pl
ad Estera- niestety skarga do Centrali nie wstrzymuje terminu odwołania od decyzji- szok ale znowu potwierdzenie,że Zus ma nas gdzies(-

Offline

 

#105 2010-08-30 14:10:06

teresa

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-29
Posty: 2
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Pani Krystyno ! Czy zus prawidłowo nalicza odsetki ? Jak to się ma z datą uprawomocnienia wyroku?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plprzewóz osób Holandia biuro rachunkowe w krakowie łyse świnki morskie