Nazwa forum

Opis forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#61 2010-08-09 09:24:52

Krystyna

Moderator

Zarejestrowany: 2010-07-28
Posty: 66
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Przepraszam wszystkich z Jeleniej Góry ale w dniu dzisiejszym nie przyjadę ze względów rodzinnych.Postaram się przyjechać w najblizszym mozliwy terminie.
Mam natomiast informację dla wszystkich którzy są jeszcze przed przesłuchaniami w sądzie. Otóz na każde pytanie sądu dotyczące działalności gospodarczej prosze odpowiadać. ODMAWIAM UDZIELENIA ODPOWIEDZI ZE WZGLĘDU IŻ PYTANIE NIE DOTYCZY ODWOŁANIA. ODWOŁANIE DOTYCZY NIE PODLEGANIA Z TYTUŁU PRACY NAKŁADCZEJ A NIE PROWADZENIA DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ.
CZYLI KRÓTKO MÓWIĄC PYTANIA TE NIE SA ZADAWANE W SPRAWIE.
Jest to następny wybieg tym razem sądu by obronić decyzje zusu. Wpadłam na to po ostatniej sprawie w sądzie w Katowicach gdy sędzina wpadła w furie jak zgłosiłam sprzeciw co do cahrakteru pytania. A sędzina pytała o działalność. Z tego wynika że to musi jednak być ważne.

Offline

 

#62 2010-08-09 09:29:31

Krystyna

Moderator

Zarejestrowany: 2010-07-28
Posty: 66
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Mam również wątpliwość czy wyroki Wasze w sprawie mają jakąkolwiek moc prawną, gdyż kształtują inny stosunek prawny. Wg mnie one jedynie są i nic więcej nie dają podstawy do obciązenia Was składkami z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej.Bo to jest tak że sąsiad coś zrobił a Wam nakazano płacić bo mieszkacie w jednym budynku. Taka schizofrenia prawna ale nie ja jestem jej autorem. Ten wątek muszę dopracować. Pozdrawiam

Offline

 

#63 2010-08-09 15:43:18

dziza

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-09
Posty: 4
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Jestem nowym użytkownikiem, proszę o pomoc w sprawie z ZUS o pracę nakładczą, w czwartek 5.08 mąż dostał oddalenie odwołania w sądzie I instancji w Piotrkowie Tryb. dostałam namiar na to forum, proszę o radę co dalej, kiedy trzeba złożyć odwołanie i jak to zrobić bo jestem zielona w tych sprawach.

Offline

 

#64 2010-08-09 18:05:52

mariola_zg

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-09
Posty: 5
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

witam wszystkich dzisiaj zostawiłam pismo w zus w sprawie odwołania od ich decyzji sprzed trzech lat pomimo płaconych rat psełdo zadłużenia i pani na punkcie podawczym wymagała odemnie do wgladu decyzje przyczym stwierdziła że prawnicy nie wiedza co pisza wyobrażacie sobie jaka butność,oczywiście przypomniałam jej o zakresie obowiazkow jakie powinna wykonywać na punkcie podawczym a uwagi o prawnikach to nic innego jak panika ze strony zus .nie można im odpuścić trzeba walczyć to apel do tych co już płacą. Pozdrawiam.

Offline

 

#65 2010-08-09 20:40:07

Krystyna

Moderator

Zarejestrowany: 2010-07-28
Posty: 66
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

do Dziza.
Do 11.08.2010r.musisz złożyć w sądzie wniosek o wydanie wyroku wraz z uzasadnieniem. Jeżeli tego nie złożysz tracisz szansę na apelację. Po otrzymaniu uzasadnienia jest 14 dni na złożenie apelacji.
Dzisiaj uzyskałam informację że nie trzeba składac kasacji by złozyć skargę do Strasburga. Kasacja jest nadzwyczajnym uprawnieniem a więc każdy komu nie upłynęło 6 miesięcy niech składa skargę.
Złożenie skargi w Starsburgu o ile zrobi się to samemu nie generuje żadnych kosztów oprócz czasowych.
Obecnie pracuję nad wznowieniami i jest bardzo duża szansa że wszyscy Ci którzy złożyli korekty pod przymusem odzyskaja swoje pieniądze. Prosze trzymać wszystkie pisma od informacyjnych że coś tam się toczy po wszelką inną korespondencję. Iwonko dla Ciebie będę miała w piatek zleciłam to prawnikowi. Pozdrawiam

Offline

 

#66 2010-08-09 21:48:40

dziza

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-09
Posty: 4
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Czy muszę złożyć wniosek w sądzie osobiście czy mogę przesłać listem? Mam 40 km do sądu. Co ma zawierać to pismo?

Offline

 

#67 2010-08-09 21:55:28

Krystyna

Moderator

Zarejestrowany: 2010-07-28
Posty: 66
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Datę, sygnaturę akt, nazwę sądu i treść.
Prosze o wydanie wyroku wraz z uzasadnieniem. Nic więcej nie trzeba. Można listownie.

Offline

 

#68 2010-08-10 07:49:59

dziza

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-09
Posty: 4
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Co trzeba zrobić żeby przystąpić do związku, jakie są opłaty i co zyskujemy?

Offline

 

#69 2010-08-10 09:16:55

ievit

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-28
Posty: 42
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

ad dziza- należy wypełnić deklarację ZZ ( dostępna w poprzednim wątku forum Tomka) i przesłać ją do K-Kożla,opłacić 100 PLN na konto ZZ ( nr też podany w wątku Tomka).
A co zyskujemy- przede wszystkim wielkie zaangażowanie I profesjonalizm Krystyny.Nikt do tej pory samodzielnie nic nie wskórał a przy pomocy Krystyny już sprawy sądowe nie kończą się tak szybko jak do tej pory, z zawsze takim samym wyrokiem. To jest już postęp i jakieś światełko.

Offline

 

#70 2010-08-10 09:27:59

teresa

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-29
Posty: 2
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Witam wszystkich ! Pani Krystyno czy jest szansa na wzór skargi dla wszystkich , którym nie minął 6-cio miesięczny termin. Tak zrobiło SLD które na swojej stronie wypuściło wzór skargi dotyczącej emerytur byłych    mundurowych. W przypadku takiego ujednolicenia każdy indywidualnie, podpisując się pod skargą, dołączając załączniki /xero/ zarzuci Trybunał w jednej sprawie.

Offline

 

#71 2010-08-10 10:33:45

ievit

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-28
Posty: 42
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

witam!
pragnę przedstawić sytuację osoby mającej problem z Zus w sprawie PN. Mianowicie;
pod koniec lipca 2010 osoba X otrzymuje , w jednej kopercie 2 decyzje: pierwsza,że Zus wyklucza z ubezp. emeryt. i rentowych z tytułu PN i druga,że osoba X jako osoba prowadząca DG podlega ubezpieczeniom emeryt. i rentowym z tego tytułu.
Czyli jeszcze nie została zatwierdzona decyzja pierwsza a już wydano decyzję drugą.
Czy ktoś spotkał się już z taką sytuacją i czy możemy podważyć legalność drugiej decyzji jeśli ścieżka odwoławcza pierwszej nawet nie została uruchomiona?
Bardzo proszę o wskazówki i uwagi bo może jest to kolejne wykroczenie Zus przeciwko nam ,wykonawcom PN.

Ostatnio edytowany przez ievit (2010-08-10 10:34:42)

Offline

 

#72 2010-08-10 20:49:56

papcioch

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-30
Posty: 2
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Przegrana apelacja i co dalej?
Tak pytam, ponieważ były zbierane wyroki z sądów apelacyjnych i jakby sprawa przycichła.

Offline

 

#73 2010-08-10 23:23:46

ievit

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-28
Posty: 42
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

jak widać pytajacych i pytań jest sporo

Offline

 

#74 2010-08-11 08:50:46

ievit

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-28
Posty: 42
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

czy mogę prosić o komentarze do postu nr 71

Offline

 

#75 2010-08-11 09:46:50

Krystyna

Moderator

Zarejestrowany: 2010-07-28
Posty: 66
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Widzę że musimy sobie niektóre sprawy wyjasnić.
Otóż Pani IEVIT 28.07 zadała pytanie odnośnie swojego klienta który ma problem z ZUS pytanie.
"Teraz jeszcze jedna sprawa:
czy przesłuchanie wykonawcy w 2008 i 2009r. przez ZUS odnośnie PN należy traktować jako powiadomienie o wszczęciu postępowania?
czy powinno być dostarczone odrębne pismo stwierdzające takie wszczęcie?
jak należy postąpić, po otrzymaniu decyzji z ZUS o wyłączeniu z ubezpieczeń ? Odwołanie skierować do Sądu Ubezpieczeń czy najpierw wysłać do ZUS pisma o nie poinformowaniu wszcęciu postępowania,o nie poinformowaniu o chęci wydania decyzji,o nie możliwości zapoznania się ze zgromadzonym materiałem.
Sprawa jest dość pilna gdyż osoba ,której to dotyczy dopiero wczoraj namierzyła to forum i mnie (Szczecin) a dostała decyzję już 20.07
Pozdrawiam

Wczoraj natomiast po 14 dniach pilnej pomocy czytamy że ta osoba otrzymała dwie decyzje ale w dalszym ciągu nie wiemy jakie są podstawy prawne by móc się wypowiedzieć.
Nie sztuka pytać o bzdury nieistotne rzeczy gdy jeden termin już uciekł a drugi się kończy.   Nie zdarzyło mi sie odpowiadać komukolwiek gdy albo nie zobaczyłam i nie przeczytałam pisma lub decyzji lub druga strona mi tego nie odczytała. A tutaj żąda się ode mnie podania informacji bez wiedzy na jaki temat. Nie tędy droga.
Co do pytania PAPCIOCHA apelacje były potrzebna by móc negocjować cenę z prawnikiem napisania skargi do STRASBURGA. Cena ta to 300zł taką kwote wynegocjował Związek. Ta kwota nie jest konieczna gdy ktoś sam bedzie pisał dla siebie lub kogoś innego skargę.Myślałam ze uda się te apelacje pchnąć do rzecznika praw ale to były złudne nadzieje.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plnoclegi Pogorzelica busy Kiel palety Chodzież