Nazwa forum

Opis forum


#76 2010-08-11 18:34:32

ievit

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-28
Posty: 42
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

musze się wytłumaczyć gdyż jak widzę coś nie zagrało w komunikacji pomiędzy mną a Panią Krystyną. Tego nie zamierzałam i przykro mi ,że tak się potoczyło.
Byłam przekonana,że zna  Pani problem i tylko dlatego pytałam.
Jeśli tak nie było , to ja o tym nie miałam pojęcia.
W każdym razie przepraszam !

Ostatnio edytowany przez ievit (2010-08-11 19:06:09)

Offline

 

#77 2010-08-11 18:57:00

mabod

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-11
Posty: 1
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Witam.Bezwzględnie zapisuję się do związku, nie mamy wyjścia musimy bronić się razem.   Proponuję na oficjalnej stronie internetowej związku( na którą niecierpliwie czekam)umieścić dla członków związku procedurę postępowania w przypadku pism z zus a potem walki w sądzie.Obawiam się że w przeciwnym wypadku forum zamieni się w coś w rodzaju 100 pytań do pani Krystyny.Na tej stronie moglibyśmy być w jakiś sposób zabezpieczeni przed czujnym okiem szpiega logując się np hasłem nadanym podczas  przyjmowania do związku itp                                                                                                                                                                                                        A wracając do sprawy zus zaczął śledztwo w sprawie nie tylko mojej pn ale również moich wcześniejszych umów zlecenie!Atak frontalny

Offline

 

#78 2010-08-11 20:52:10

kreml

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-11
Posty: 2
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Witam na nowym forum!
Większość spraw o które pytają nowi użytkownicy i nie tylko została już wyjaśniona na starym forum. Proszę zadać sobie troszkę trudu i przeczytać cały wątek "Praca nakładcza i działalność" na www.zlikwidujzus.com

Offline

 

#79 2010-08-12 10:33:51

abovo

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-29
Posty: 7
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Witam,
słowo wyjaśnienia i uzupełnienia dla Pani Krystyny w sprawie postu 71 (ievit) w sprawie dwóch decyzji wydanych jednocześnie przez ZUS. Pani Krystyno wiemy wszyscy, że ma Pani urwanie głowy w temacie PN i wszystkich tych pytań kierowanych na forum do uczestników a tak właściwie to głównie do Pani. Być może z tego powodu umknęła informacja, którą przesyłałem Pani na maila (skany dwóch decyzji wydanych przez ZUS dla pracownika PN ze Szczecina). Na ten temat rozmawialiśmy również telefonicznie. Ponawiam swoją prośbę, żeby nas, osób z małą, przynajmniej na razie, wiedzą nie rugać jak coś przeoczymy lub nie zasygnalizujemy, że coś jest nie tak jak być powinno, że ZUS popełnia błędy, na których można się zaczepić i coś dla siebie ugrać a my to przegapiliśmy. Nie zrobiliśmy nic bo nie wiedzieliśmy, że to ważne i nadal mało kto wie na czym ten błąd ZUSu polegał.
Mam prośbę i podzielenie się z nami tu na forum tą wiedzą i uczulenie wszystkich innych przed popełnieniem błędu, który wytknęła Pani w poście 75. Z naszej rozmowy zrozumiałem, że ZUS popełnił wykroczenie wydając dwie decyzje ale na czym ten błąd polega i co powinniśmy zrobić i jakie możemy uzyskać korzyści? Nie wiem ilu uczestników tego forum i członków ZZ ma wiedzę na ten temat. Mam nadzieję, że to nie jest jakiś istotny element Pani strategii i można o tym opowiedzieć publicznie na forum.
Pozdrawiam

Offline

 

#80 2010-08-13 09:49:57

ievit

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-28
Posty: 42
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Witam, nasuwa mi sie kolejna sprawa. Wszystkie instytucje, do których wpłacamy pieniądze(prąd,telefon,czynsz,śmieci itd.) rozliczają nasze konta, w zasadzie, co miesiąc.Sporadycznie raz w roku.Również mają wielu klientów ale jednak można to zrobić.Dlaczego w takim razie nie można tego wymóc ustawowo na ZUS-ie?Dlaczego czekają z naszymi ew. zaległościami( rzecz dyskusyjna)  lub nieprawidłościami w papierach czasami 10 lat.Ewidentnie mają obywatela w nosie.A czy będą to odsetki z roku;5-ciu czy 10-ciu lat -nieistotne.
Co o tym sądzicie?

Offline

 

#81 2010-08-13 10:14:02

Majkaagent

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-02
Posty: 6
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

witam wszystkich!
Z powodu nawału pracy nie było mnie tu jakiś czas.
Potwierdzam, że planujemy na Śląsku spotkanie w pierwszych dniach (pierwszy weekend) września.
Od wtorku będę podawać szczegóły.
Pozdrawiam wszystkich!

Offline

 

#82 2010-08-13 10:41:16

abovo

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-29
Posty: 7
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

do ievit
wręcz przeciwnie to jest bardzo istotne ale dla nas, obywateli. Odsetki za 10 lat są nieporównywalne z odsetkami za np.10 miesięcy. Swoją drogą to ciekawa uwaga. Czy z jakiś ustaw lub może z samej konstytucji nie dałoby się doszukać zapisów, że powinniśmy być częściej, szybciej rozliczani. Żeby uniemożliwić powstanie ogromnych zobowiązań, zaległości obywatela wobec budżetu lub jakichkolwiek instytucji państwowych.
pozdrawiam.

Offline

 

#83 2010-08-13 20:08:26

Krystyna

Moderator

Zarejestrowany: 2010-07-28
Posty: 66
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Dzisiaj otrzymałam decyzję z Jeleniej Góry a wczoraj ze Szczecina tylko tym razem że podlega ubez. z działalności gospodarczej i wyobraźcie sobie ze opierają sie na tych samych paragrafach  co wydawane decyzje o nie podleganiu. W tym upatruję przełom.Sami przyznali się do przestępstwa.  Potwierdza się ze miałam rację mówiąc że przepis który mówi o obowiązku ubezpieczenia nie może jednocześnie pozbawiać tego ubezpieczenia. Chyba mamy podstawe do wszczęcia wszystkich spraw od nowa.   A co do sędziów to na nich przyjdzie pora po wysłaniu do wszystkich brukowych pism we wszystkich krajach UNii apelu do przedsiębiorców o udzielenie pomocy i wsparcia Polskiego przedsiębiorcy przeciwko szerzącemu sie bezprawiu, który bedzie zmuszony szukać pracy poza polską czyli może pozbawic pracy przedsiębiorców krajów Unii.  Jest to bardzo czuły punkt mediów zachodnich myślę że nie bedziemy musieli długo czekac na odzew prasy zachodniej bo na polska nie ma co liczyć wszyscy mają małego przedsiębiorce za wyrobnika i głupka z którym moga zrobić co chcą. pora to zmienić. Przepraszam wszystkich z Jeleniej Góry w tej sytuacji muszę wszystko od nowa sobie poukładać i ustalić strategię.

Offline

 

#84 2010-08-13 20:28:59

aklewe

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 1
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

witam wszystkich

wróciłam...

widze ,że dużo się zmienia- nowe forum, składki członkowskie, Krystyna przemierza tysiące kilometrów. Pewnie nasza grupa jest juz bardzo liczna.


Pozdrawiam wszystkich


Krystyna jestem już do Twojej dyspozycji.

Offline

 

#85 2010-08-14 06:15:33

ievit

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-28
Posty: 42
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Pablosplus- nie bardzo rozumiem  "jeśli nie masz jeszcze ochoty na sądy ". ??

Teraz prośba do wszystkich- czy zna ktoś numer ,ew. datę  Biuletynu Zus, w którym jest mowa o PN? A może ktoś jest w jego posiadaniu? Mój adres  ievit@wp.pl

Offline

 

#86 2010-08-14 07:09:59

Krystyna

Moderator

Zarejestrowany: 2010-07-28
Posty: 66
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

linki są podane na zlikwidujzus już dawno.

Offline

 

#87 2010-08-14 14:03:29

tomek

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-29
Posty: 8
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Linki uaktualnione o biuletyny.
Pozdrawiam

Offline

 

#88 2010-08-14 21:15:13

abovo

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-29
Posty: 7
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Witam,
Może warto na nowym forum przypomnieć ciekawsze linki:

Internetowy System Aktów Prawnych - ISAP
http://isip.sejm.gov.pl/search.jsp

Link do wszystkich biuletynów ZUSu
http://www.zus.pl/default.asp?p=1&id=1339

Biuletyn ZUS Nr 4(31) kwiecień 2009 - wynagrodzenie z PN nawet od 1 zł.
http://www.zus.pl/files/ZUS%20dla%20Cie … 204_09.pdf

Komunikat rzecznika prasowego ZUS - zmiana przepisów od 01.03.2009
http://www.zus.pl/default.asp?id=1&p=1&idk=1043

Biuletyn ZUS Nr 6(33) Czerwiec 2009 - Kontroli ZUS nie trzeba się obawiać
http://www.zus.pl/files/ZUS%20dla%20Cie … 206_09.pdf

Biuletyn ZUS nr 7(46) Lipiec 2009 - Moja emerytura w moich rękach
http://www.zus.pl/files/ZUS%20dla%20Cie … 207_10.pdf

Zgodnie z ustawą sus art.68 ust 2a pkt. 7 informacje zawarte w Biuletynie "ZUS dla Ciebie" muszą być zgodne z obowiązującymi przepisami ponieważ na podstawie tych informacji klienci ZUS czyli MY podejmujemy stosowne dla siebie decyzje. ZUS natomiast ponosi pełną odpowiedzialność za umieszczane informacje.

Jeżeli coś pominąłem to proszę o uzupełnienie.

Prośba do Pani Krystyny. Będziemy niecierpliwie oczekiwali rozwinięcia wątku związanego z dwiema decyzjami wydanymi przez ZUS Szczecin. Czego pilnować, na co zwracać uwagę i jakie to ma dla nas znaczenie?

pozdrawiam

Offline

 

#89 2010-08-14 22:09:37

tomek

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-29
Posty: 8
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Po kilku tygodniach te linki znów zginą.
A wystarczy kliknąć w PRAWO I BEZPRAWIE czyli tu http://www.e-opus.pun.pl/viewforum.php?id=6

Admina proszę o przeniesienie postu powyżej, w odpowiednie miejsce.
Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez tomek (2010-08-14 22:10:49)

Offline

 

#90 2010-08-15 21:23:33

 bozka5608

Nowy użytkownik

Skąd: Opole
Zarejestrowany: 2010-08-15
Posty: 3
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Witam !
Właśnie jestem po drugiej sprawie w Sądzie Apelacyjnym we Wrocławiu. Wyrok do przewidzenia - Panie sędziny za ZUS.
Czekam na uzasadnienie wyroku no i zostaje mi SN - kasacja, ale jak czytam na nowym forum piszesz Krysiu, że skargę do Strasburga można złożyć z pominięciem SN (Czy dobrze zrozumiałam?)
Jestem po urlopie i udało mi się trochę zapomnieć o tej instytucji, ale niestety powrót do domu uświadomił mi o wiszącym mieczu nad moją głową,a więc do roboty.
Krysia czekam na rozkazy  Pozdrawiam

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plnoclegi Kąty Rybackie bóbr europejski ciekawostki pieniądze