Nazwa forum

Opis forum


#106 2010-08-30 22:12:55

sophie

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-23
Posty: 5
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Na tym większym forum przeczytałam gdzieś, że już więcej niż połowa zusowskich decyzji uprawomocniła się. Czy naprawdę nasze starania niczego nie dają? Boję się, bo mam do zapłacenia ponad 20 tysięcy złotych po przegranej apelacji a dług ciągle rośnie. Co mnie podkusiło żeby to robić z tą pracą nakładczą. Dlaczego nikt tu nic nie pisze ostatnio? :-(

Offline

 

#107 2010-09-01 18:54:14

sophie

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-23
Posty: 5
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

[...]

Ostatnio edytowany przez sophie (2010-09-01 19:00:31)

Offline

 

#108 2010-09-01 19:59:55

ievit

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-28
Posty: 42
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Tez sie zastanawiam dlaczego panuje tutaj taki spokój.
Proszę ponownie o informację o wyroku Sądu z lutego.

Ostatnio edytowany przez ievit (2010-09-01 20:02:34)

Offline

 

#109 2010-09-02 11:04:09

sophie

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-23
Posty: 5
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Zostały zebrane nasze dane osobowe, a niektórzy podobno wpłacali także jakieś pieniądze. Nie chce mi się wierzyć, że po prostu zostaliśmy oszukani, to niemożliwe. Poczekajmy, może wszystko się wyjaśni, a to milczenie jest chwilowe. Martwi mnie tylko, że nie widac konkretnych efektów tego naszego pospolitego ruszenia. ZUS się w ogóle tym nie przejmuje. Ja osobiście nie mam pomysłu co można by jeszcze zrobić i obawiam się, że jestem skazana na zapłacenie tych pseudonależności, będę to chyba spłacać latami, niepotrzebnie dałam się w to wszystko wrobić przez te wspaniałe firemki oferujące oszczędzanie na zusie.

Offline

 

#110 2010-09-03 10:44:56

Majkaagent

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-02
Posty: 6
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

************************UWAGA************************************

SPOTYKAMY SIĘ TAK JAK OSTATNIO - HOTEL SKAUT CHORZÓW (Wojewódzki Park kultury i Wypoczynku)
17 września (piątek) o 18-tej albo 19-tej. (jeszcze potwierdzę po ustaleniu z Krystyną).
Dojazd do hotelu : wjazd do parku od strony stadionu (na przeciw wjazdu do Carrefour'a).
Wjazd do parku płatny. Można zostawić samochód pod Carrefourem i przejść piechotą (5 minut).

Offline

 

#111 2010-09-06 15:19:45

tomek

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-29
Posty: 8
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Zapraszam na rozprawę - pierwsza instancja.
Rozprawa odbędzie się we Wrocławiu przy Joannitów, w dniu 13-09-2010 godz.9:00 sala 17.

Offline

 

#112 2010-09-07 23:03:24

ievit

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-28
Posty: 42
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

ad Tomek- poweidz mi czy będzie to rozprawa zbiorowa, czy tylko Twoja i czy próbowałeś zmieniać termin?

Offline

 

#113 2010-09-08 07:05:39

tomek

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-29
Posty: 8
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Tylko moja - termin zmieniony. Pierwszy termin był w sierpniu.

Offline

 

#114 2010-09-08 08:42:57

ievit

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-28
Posty: 42
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

dziękuję

Offline

 

#115 2010-09-08 22:20:39

przemo2x

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-08
Posty: 13
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Jestem zarówno pracodawcą jak też korzystałem z możliwości obniżenia kosztów przez pracę nakładczą. Kieruję Sp. z o.o., która specjalizuje się w badaniu rynku i opinii publicznej. Obserwowałem poprzednie forum, ale kiedy zeszło na psy, dałem sobie spokój z udziałem w nim. Na samym początku zwróciłem się do ZUS o ustalenie warunków wykonywania pracy nakładczej i prowadzenia działalności gospodarczej i dostałem odpowiedź o takiej możliwości. Zatrudniałem ankieterów. Nie wychodzę teraz praktycznie z sądu i mam trochę już tego dość. Koszty adwokackie mnie zżerają. Miałem wiele kontroli, gdzie ustawicznie były łamane moje prawa i pracowników, a kontrole trwały po kilka miesięcy. Ta sama osoba, która udzieliła mi na początku odpowiedzi pisemnej, nie respektując jej wydaje teraz decyzje, krzywdzące mnie, pracowników i rodzinę. Sądzę się z ZUS-em o podleganie, bądź nie ubezpieczeniom za żonę, (mimo, że umowa nie powodowała innych skutków prawnych), pracowników, o zasiłki macierzyńskie, chorobowe, w sumie kilkadziesiąt spraw. Przeszedłem już raz całą drogę prawną związaną z zatrudnieniem żony do Sądu Najwyższego i mimo wygranej przed Sądem Okręgowym, sprawę przegrałem, choć to jeszcze nie rodzi konieczności opłacenia składek. Kolejna sprawa trwa. Zamknąłem temat zatrudniania na pracę nakładczą, bo się normalnie nie opłaca. Same kłopoty, chyba że zatrudniasz bezrobotnych. Inaczej to teraz rozwiązałem, ale ciągnę za sobą balast z minionych lat. Mam pytanie, czy ktoś wygrał definitywnie sprawę z ZUS o nie/podleganie ubezpieczeniom społecznym z tytułu pracy nakładczej, albo czy ktoś składał odwołanie do Trybunału praw człowieka w Sztrasburgu i z jakim skutkiem.

Offline

 

#116 2010-09-09 10:30:16

ievit

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-28
Posty: 42
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

sympatyk dołączył na forum zawieszeniowców taką stronę:www.dziennik.krakow.pl/pl/aktualnosci/kraj/1058814-przedsiebiorcy-chca-pozwac-zus.html
ciekawe i może warto w naszej sprawie też o tym postanowić- co Wy na to?

Ostatnio edytowany przez ievit (2010-09-09 10:33:31)

Offline

 

#117 2010-09-09 10:35:56

ievit

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-28
Posty: 42
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

jeszcze szukam osób ze Szczecina i okolic,które czekają na pierwszą rozprawę w sądzie pracy i ubezp.w sprawie PN.
Proszę o kontakt  ievit@wp.pl

Offline

 

#118 2010-09-09 10:56:19

Krystyna

Moderator

Zarejestrowany: 2010-07-28
Posty: 66
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Od przyszłego tygodnia rusza ogólnopolska akcja. Koordynatorami będą wyłącznie pracodawcy gdyż to oni mają wiedzę na temat swoich pracowników. Ten krok jest niezbędny by wyeliminować osoby podstawione przez instytucje zewnętrzne. Na dzień dzisiejszy Związek wysłał skargę do KOMISJI EUROPEKSKIEJ w BRUKSELI,  uzupełnienia do SKARGI  w STRASBURGU, przygotowywana jest skarga do TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO. Związek ma również gotową skargę do Strasburga.
AUTORYTATYWNIE stwierdzam i kładę głowę że ani jeden wyrok który zapadł nie zapadł zgodnie z prawem to samo dotyczy decyzji. Wyroki jak i decyzje są sprzeczne z prawem i sprzeczne z ustawą , teraz już wiem gdzie tkwi problem.
Muszę się przyznać że i ja popełniłam błąd interpretacyjny art.77(4) źle go interpretowałam  problem pracy nakładczej nie tkwi w § 3 rozporządzenia to był wybieg ZUS-u i sądu a ja poszłam tym torem. Ale to już było i nie wróci więcej. Ponieważ jestem na chorobowym
na razie do 14 wszystkie sprawy z moim udziałem będą przesuwane.
Zielona Góra, Jelenia Góra, Lublin, Gliwice ,Katowice, Legnica ,Warszawa dostaną w przyszłym tygodniu gotowe materiały do zastosowania. Tutaj apel do pracodawców w szczególności do Gestio i Melkatora nie pozostawiajcie swoich pracowników samych sobie oni teraz potrzebują Waszej pomocy bo sprawy są wszystkie do wygrania a i stawka bardzo wzrosła. 
Mnie na spotkaniu 17 września nie będzie mam swoje prywatne ważne sprawy wcześniej zaplanowane. Z Majką uzgadniałam termin I lub II weekend września.

Offline

 

#119 2010-09-10 10:52:30

Majkaagent

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-02
Posty: 6
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

UWAGA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ZE WZGLĘDU NA NIEOBECNOŚĆ KRYSTYNY SPOTKANIE W CHORZOWIE (17 WRZEŚNIA) ODWOŁANE !!!
TERMIN SPOTKANIA PRZEŁOŻONY NA PAŹDZIERNIK.

BLIŻSZYCH INFORMACJI UDZIELĘ W NAJBLIŻSZYM CZASIE.
PRZEPRASZAM WSZYSTKICH ZA ZAMIESZANIE.

Offline

 

#120 2010-09-10 18:08:02

przemo2x

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-08
Posty: 13
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Znalazłem pewien sposób ratunkowy dla przedsiębiorców, głównie dla osób prawnych, (po modyfikacji również dla indywidualnych), przy problemach z umowami o pracę nakładczą i nie tylko. Sprzedaż udziałów podmiotowi zagranicznemu i przeniesienie uchwałą trans graniczne siedziby spółki, co kończy się natychmiastową utratą zdolności sądowej w Polsce i rozpoczęciem procesu likwidacji działalności tutaj. Konsekwencją jest umorzenie wszelkich postępowań przeciwko płatnikom (pozwanym) oraz niemożnością wydania jakiejkolwiek decyzji urzędowej wobec nich. ZUS podejmuje teraz decyzje wobec płatników (pozwany), a ubezpieczeni występują jako zainteresowani (kiedyś robił odwrotnie). W przypadku, gdy strona procesu traci zdolność sądową, sprawa musi ulec umorzeniu.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl