Nazwa forum

Opis forum


#121 2010-09-11 15:52:43

RTG

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-11
Posty: 1
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

właśnie znalazłem to forum, proszę o informację odnośnie spotknia w Chorzowie (1 października mam rozprawę w Gliwicach). Jestem przerażony.

Offline

 

#122 2010-09-13 14:25:32

Majkaagent

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-02
Posty: 6
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Uwaga !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ze WzglĘdu Na NieobecnoŚĆ Krystyny Spotkanie W Chorzowie (17 WrzeŚnia) OdwoŁane !!!
Termin Spotkania PrzeŁoŻony Na PaŹdziernik.
BliŻszych Informacji UdzielĘ W NajbliŻszym Czasie.
Przepraszam Wszystkich Za Zamieszanie.

Offline

 

#123 2010-09-13 20:37:43

darek

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-13
Posty: 1
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Witam jestem nowy z  białystoku nie dawno dostałem pismo z zus w warszawie o dostarczenie dowodów wykonywania pracy nakładczej.
Czy to oznacza że procedura przeciwko mnie ruszyła. Wysłałem im świadectwo pracy  . Czego mogę się spodziewać . umowę o pracę nakładczą miałem podpisaną przez 4 miesiące ile mogą mi naliczyć kary.Jest tu może ktoś z białegostoku

Offline

 

#124 2010-09-13 21:42:48

Andrzej_1966

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-30
Posty: 1
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

ZUS nie karze. ZUS grzecznie poprosi o wyrównanie składek do kwoty jak z DG.

Offline

 

#125 2010-09-14 18:55:01

pablo

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-28
Posty: 2
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Witam serdecznie.

Dotychczas siedziałem cichutko. Raczej czytałem i słuchałem, a nie wypowiadałem się bo nie wiele mam do powiedzenia. Sytuacja moja jest podobna do innych więc wystarczy samo czytanie i nie ma potrzeby robienia hałasu.

Decyzje dostałem w maju. Odwołałem się w czerwcu w lipcu połączyli moją sprawę z inną. W sierpniu wyznaczyli termin pierwszej rozprawy. W zasadzie toczyło się wszystko zgodnie z opisami innych osób jednak zaskoczyło mnie, że dzisiaj dostałem z sądu zobowiązanie do dostarczenia umowy o prace nakładczą w ciągu 7 dni. Czy ktoś dostał tez prośby z sądu o dostarczenie dodatkowych dokumentów?

Dodatkowo nie wiem jak się do sprawy przygotować. czas leci, a ja nigdy w sadzie nie byłem i nie wiem co powinienem przygotować - czy w ogóle muszę coś przygotować? O co sąd może mnie pytać? Znalazłem też jeszcze kilka arkuszy ulotek, które ciąłem w ramach pracy nakładczej, czy warto je zabrać ze sobą - kiedy je pokazać?

Na dodatek w odpowiedzi na moje odwołanie ZUS nie odparł wszystkich moich argumentów, a wyciągnął kolejne - nie wiem czy to działanie jest w porządku. Generalnie im bliżej terminu tym bardziej jestem wystraszony i tym bardziej opuszczony się czuję.

Nadmienię tez ze moja sprawa jest odkopana sprzed 5 lat i dotyczy okresu 2005/2006 więc ciężko mi w jakikolwiek sposób znaleźć argumenty/dowody na obronę.

Ostatnio edytowany przez pablo (2010-09-17 15:56:01)

Offline

 

#126 2010-09-15 13:47:38

 piotr_ek7

Nowy użytkownik

Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2010-07-28
Posty: 3
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

witam

w/g mnie nie powinieneś nawet wspominać że masz takie materiały, których nie wykorzystałeś, zaraz ci zarzucą że nie wykonałeś pracy nakładczej w jakimś tam okresie. Jak pracodawca ci wysłał materiały a ty ich nie wykorzystałeś to znaczy że nie wykonałeś zlecenia.

Offline

 

#127 2010-09-17 15:54:09

abovo

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-29
Posty: 7
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Witam,
do Pablo,
obowiązek przechowywania jakichkolwiek dokumentów związanych z pracą (na etacie, nakładczą lub inną) jest tylko po stronie pracodawcy. Ty miałeś prawo je zgubić albo wyrzucić i nikomu okazywać się nie musisz. Zamiast się lękać dogadaj się z Panią Krystyną na pełnomocnictwo. Nie wiem czy jesteś już członkiem związku czy nie. Jeśli nie to trzeba to załatwić a następnie złożyć w sądzie pełnomocnictwo dla Pani Prezes wraz z wymaganymi dokumentami i zdać się na jej doświadczenie. Jeśli to sprawa grupowa to zadbać o taki sam ruch ze strony pozostałych i na termin rozprawy przynieść wspomniane pełnomocnictwa. W ten sposób załatwicie sobie przesunięcie sprawy na koniec roku albo jeszcze dalej.

pozdrawiam

Offline

 

#128 2010-09-17 16:02:40

abovo

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-29
Posty: 7
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Witam,
informacja dla osób ze Szczecina i okolic.
Na 21.10.2010 jest ustalony termin rozprawy w Sądzie Apelacyjnym w Szczecinie. Pełnomocnikiem będzie Pani Krystyna. Mam nadzieję, że przy tej okazji będzie mogła spotkać się z nami. Proszę o zgłaszania się osób zainteresowanych udziałem w tym spotkaniu.
Kolejna sprawa w Szczecinie tym razem przed Sądem Okręgowym odbędzie się 15.12.2010 roku osoby,  które złożyły już odwołania od decyzji ZUS i czekają na ustalenie terminu, zgodnie z zaleceniem Pani Krystyny powinny złożyć w sądzie wniosek o  połączenie spraw. Po szczegóły dotyczące sprawy proszę zwracać się do mnie na maila.
Pozdrawiam

Offline

 

#129 2010-09-17 21:31:53

jachu

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-31
Posty: 1
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Witam
Mam pytanie ,czy są tutaj jacyś ludzie z Krakowa i czy krakowski Zus zaczął już kogoś szarpać? Możeby się jakoś zorganizować, albo wymienić chociaż mailami. W grupie zawsze raźniej w razie kłopotów.

Offline

 

#130 2010-09-18 12:47:35

Krystyna

Moderator

Zarejestrowany: 2010-07-28
Posty: 66
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Proszę wszystkich którzy otrzymali pisma mniej więcej takiej treści.
"wszczęto postępowanie np. na podst.art.50 kpa, 61kpa lub tylko 10 że mozecie zapoznać się z aktami. Powyższe stwierdzenia powinny widnieć na pismach z pytaniami co robiliście, gdzie byliści etc.W tym celu założyłam nowego emaila i na ten adres prosze o skany pism.
wszczeciepostepowania@gmail.com
Czekam na skany pism sprawa bradzo pilna.

Offline

 

#131 2010-09-18 12:48:27

Krystyna

Moderator

Zarejestrowany: 2010-07-28
Posty: 66
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Jachu jest sporo osób z Krakowa.sprawy są już w sądzie lub w fazie odwołania.

Offline

 

#132 2010-09-20 11:35:34

 jacek-1210

Nowy użytkownik

Skąd: Radomsko
Zarejestrowany: 2010-09-20
Posty: 3
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Witam na nowym forum,


polecam ciekawy link: http://biznes.onet.pl/przedsiebiorcy-ch … news-detal

Ostatnio edytowany przez jacek-1210 (2010-09-20 11:36:27)

Offline

 

#133 2010-09-20 13:20:46

pablo

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-28
Posty: 2
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Witam

Na jakich zasadach można zapoznać się z aktami sprawy w sądzie?
Czy wystarczy iść do sadu i poprosić?
Czy powinienem się zaopatrzyć w jakąś pisemną prośbę o udostępnienie dokumentów?

Offline

 

#134 2010-09-20 16:37:31

wieczorek

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-20
Posty: 4
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

jacek-1210 napisał:

Witam na nowym forum,


polecam ciekawy link: http://biznes.onet.pl/przedsiebiorcy-ch … news-detal

Odnośnie pozwu zbiorowego, zapraszam na stare forum, które znowu żyje:
http://www.zlikwidujzus.com/forum/viewt … start=1740

Offline

 

#135 2010-09-20 22:24:11

Krystyna

Moderator

Zarejestrowany: 2010-07-28
Posty: 66
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Przypominam prośbe o przysyłanie skanów pism z ZUS które mówią albo o wszcęciu postepowania w celu wydania decyzji albo mówia o tym że musicie odpowiedzic na pytania albo ze możecie przegladać akta sprawy i składac wyjasnienia.Sporawa bardzo pilna i bardzo ważna nie dla mnie ale dla Was. skany prosze wysyłac na emaila  wszczeciepostepowania@gmail.com

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl