Nazwa forum

Opis forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#256 2010-11-14 21:18:40

darek60

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-29
Posty: 3
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

mirolfm napisał:

Witam.
Jestem na początku tej drogi.Dostałem właśnie z ZUS magiczne 12 pytań,co mam robić? Odpowiadać na nie i tym samym "wydać wyrok na siebie"?

Powinieneś się zapisać do związku.Na ten czas jest to jedyna forma pomocy.
Poszukaj w postach wcześniejszych informacji na ten temat.
Z pewnoscią znajdziesz adres kontaktowy.

Offline

 

#257 2010-11-15 09:23:31

Krystyna

Moderator

Zarejestrowany: 2010-07-28
Posty: 66
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Wszystkim bardzo dziękuję za życzenia. Troche poleniuchowałam odpoczęłam i od dzisiaj zabieram się do pracy. Przypominam ze spotykamy sie dzisiaj w Gliwicach.

Offline

 

#258 2010-11-15 21:32:30

Artemis

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-29
Posty: 6
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Serdeczne podziękowania dla Krysi za udane spotkanie, które odbyło się w Gliwicach. Podziękowania szczególnie za olbrzymi wysiłek włożony w sprawę PN. Pani Krystyno Wszystkiego Najlepszego.

Offline

 

#259 2010-11-16 12:52:42

marina71

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-16
Posty: 2
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Witam!
Od jakiegoś czasu obserwuję forum i staram się walczyć sama , ale już nie mam dalszej koncepcji. Szukam wiadomości jak się zapisać do Związku i nie mogę znaleźć. Jeżeli byłby ktoś taki miły i mi podał jak to znaleźć to będę wdzięczna!

Offline

 

#260 2010-11-16 17:05:51

przemo2x

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-08
Posty: 13
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Byłem pracodawcą i pracownikiem PN. Próbowałem wielu możliwości, więc jak ktoś będzie chciał, to się chętnie podzielę.
Nie mam ani jednej odpowiedzi ze spraw, które uruchomiłem w trybie k.p.a., najwcześniejsze z września br.
Pracownicy odwoływali się do SO, jeden w trybie k.p.a.
Co do spraw, które trwają przed SO, to wydaje się rozsądne ich wycofanie, ponieważ uprawomocnienie się decyzji przed SA, (która odbywa się bez udziału stron) uniemożliwia uruchomienie ich w trybie k.p.a., pozostanie Strasburg, bo na kasację nie ma co liczyć.
Można ewentualnie spróbować, dla przedłużenia sprawy, ZUS czeka do wyroku SN, mimo że wyrok SA jest z automatu prawomocny.
Decyzja o niepodleganiu PN jest pierwsza, musi być jeszcze decyzja o podleganiu DG.
W jednej decyzji nie może być, że się nie podlega i podlega, bo nie może to występować jednocześnie, (obalałem już takie decyzje na etapie odwołania).
Sprawa o podleganie, we wszystkich instancjach trwa 2-3 lata i kończy się zwykle niedobrze. Jeśli ZUS wydaje jednocześnie 2 decyzje o nie podleganiu PN i podleganiu DG, to w drodze odwoławczej (jeżeli ktoś wybierze), w sprawie o podleganie DG najlepiej złożyć wniosek o zawieszenie do czasu rozstrzygnięcia sprawy o niepodleganie PN, po przegranej będzie kolejne 2-3 lata, ewentualnie zamknąć wtedy działalność, przed decyzją ZUS o podleganiu DG. Inaczej SO będzie ją rozstrzygał, lepiej zadbać o zwłokę, bo można ją później przekształcić w sprawę o podleganie DG/na nie podleganie PN z innych przyczyn.
Sprawa przed SO (podleganie) i SR (zasiłki) to mordęga.
Jedną ze spraw (zwrot zasiłku) toczę przed SR od 4 lat i może wygram, ale to ciężka harówka i trzeba używać niestandardowych metod.

Offline

 

#261 2010-11-16 17:06:53

 bozka5608

Nowy użytkownik

Skąd: Opole
Zarejestrowany: 2010-08-15
Posty: 3
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Ad Marina71
Deklaracja i Statut OZPPRP znajduje się na stronie Kancelarii S.O.S. w zakładce Forum poniżej linku do Forum

Offline

 

#262 2010-11-16 17:25:57

przemo2x

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-08
Posty: 13
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Może lepiej przydałoby się Stowarzyszenie, które by aktywnie lobbowało. Sama obrona, jest najcięższą ze sztuk walki.

Offline

 

#263 2010-11-17 07:26:19

Krystyna

Moderator

Zarejestrowany: 2010-07-28
Posty: 66
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Dzisiaj i jutro jestem w Warszawie jeżeli ktoś chce się ze mną spotkać to prosze dzwonić. Przypominam ze dzisiaj i jutro jest dzień bez wokand sądowych jeżeli macie sprawy w sądzie to sie nie odbędą sprawdźcie zanim pojedziecie do sądu.
Co do informacji Przemo to nie uważam by stowarzyszenie miało jakąkolwiek siłę przebicia w sytuacji kiedy nie zajmuje się obroną. Ale życzę powodzenia Zresztą Związek nie zajmuje sie jedynie obroną ale i atakiem. Nie dokońca zrozumiałam o czym piszesz.
Informacja dla zawieszeniowców otóż Związek poczynił i w tym kierunku działania.Kilka osób będzie reprezentowanych przez nas.

Offline

 

#264 2010-11-17 14:48:08

przemo2x

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-08
Posty: 13
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Myślałem o rejestracji lobbysty/ów w sejmie

Offline

 

#265 2010-11-17 17:09:19

marina71

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-16
Posty: 2
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Witam ponownie!

Dzięki Bozka5608 za podpowiedź, tylko, że deklaracje się nie wyświetlają. Może ja coś źle  robię? Wychodzi, że jakiś błąd jest.

Offline

 

#266 2010-11-17 19:53:51

agaporos

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-24
Posty: 1
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Na adres ozzprp@gmail.com nie dochodzą maile (od wczoraj nic nie mogę tam wysłać). A deklaracji na stronie kancelarii rzeczywiście nie można pobrać.

Offline

 

#267 2010-11-17 21:40:17

arek 10

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-17
Posty: 1
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Cześć jestem nowym Użytkownikiem forum Mam problem ten sam co wszyscy , tyle tylko że mnie ściga zus z Warszawy Chorzowa i Tych Zapisałem się do związku opłaciłem składkę i czekam na kontakt Krystyny ze mną Wysłałem do związku maila w tej sprawie ale podobno coś tam nie działa . Pani Krysiu proszę o kontakt na abonk@interia.pl Ponieważ zamierzam wycofać odwołanie z sądu skarżyć decyzję w sądzie administracyjnym ale potrzebuje pani pomocy Odwołanie wysłałem 22 10 2010  więc obawiam się że mogę mieć mało czasu na wycofanie odwołania Przy okazji czy ktoś ma kontakt z firmą MELKATOR lub Gestio ponieważ nie mam świadectwa pracy a pewnie będzie mi potrzebne Pozdrawiam Arek Rybnik

Offline

 

#268 2010-11-17 21:55:51

Krystyna

Moderator

Zarejestrowany: 2010-07-28
Posty: 66
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Nie wiem dlaczego macie problem z wysyłka emaili może mi przyblokowali pocztę macie do dyspozycji jeszcze wszczeciepostepowania@gmail.com lub strona www.ozzprp.pl tam tez sa deklaracje.
przemo związek jest najlepszym lobbysta i na tym proponuje sie skupić. Arek 10 jeżeli wysłałes odwołanie 22.10 to masz czas na wycofanie spokojnie bez paniki. jestem w warszawie wiec mam ograniczone mozliwości w wysyłaniu dokumentów.

Offline

 

#269 2010-11-19 15:02:56

przemo2x

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-08
Posty: 13
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

serwery takie jak mój home.pl i wiele innych wycinają gmail.com z dostarczanej poczty ze względu na spam

Offline

 

#270 2010-11-19 17:05:40

przemo2x

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-08
Posty: 13
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Szukam chętnych do rejestracji "Stowarzyszenia na rzecz likwidacji ZUS". Stowarzyszenie będzie zajmować się wyłącznie działalnością lobbistyczną w parlamencie i organizacją protestów przeciw ZUS i polityce społecznej rządu. Pisać na PW.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl