Nazwa forum

Opis forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#226 2010-11-08 20:28:49

wieczorek

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-20
Posty: 4
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Krystyna napisał:

Pracodawca jest jedynym adresatem decyzji

Że niby ja decyzji nie dostałem? Co to za pomysł?

Krystyna napisał:

Panie Wieczorek na decyzji ma Pan napisane płatnik składek i tam dane pracodawcy

Tyle że decyzja dotyczy ubezpieczonego a nie pracodawcy.
Pracodawca dostaje ją dla informacji.

Krystyna napisał:

informuję jeszcze raz ze pracodawca nie jest osobą trzecią a pierwszą czyli decyzja dotyczy pracodawcy a pracownik jest osoba zainteresowaną.

Otóż zlożyłem odwołanie i dostałem zawiadomienie z sądu że sprawa toczy się "ja przeciwko ZUS" a nakładca jest stroną zainteresowaną. Nie ja to wymyśliłem, nie ja o to wnosiłem. Sąd sam "wymyślił" że nakladca to strona zainteresowana.

To tyle.

Offline

 

#227 2010-11-08 21:42:09

Krystyna

Moderator

Zarejestrowany: 2010-07-28
Posty: 66
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

No i wreszcie sam Pan sobie odpowiedział że w sądzie pracodawca jest osoba zainteresowaną. gdyby Pan pomyślał okazałoby sie że gdyby pracodawca się odwołał to Pan byłby osobą zainteresowaną. Radzę poczytac ustawę a nie zacietrzewiać sie na forum tam wyraźnie jest napisane komu wydaje sie decyzję i kto jest kim . Życze miłej lektury i wtedy zapraszam do dyskusji a nie pyskówki.

Offline

 

#228 2010-11-08 22:00:17

husky079

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-08
Posty: 1
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Witam wszystkich,

Jestem ze Szczecinie, od niedawna dołączyłem do OZZP, kilka dni temu otrzymałem z Sądu Okręgowego (po dwóch odwołaniach) wezwanie na przesłuchanie w charakterze strony.

Czytając posty zwłaszcza Krystyny, rozumiem że moje odwołania (podpuszczenie ZUS ?) nie miały sensu a nawet były szkodliwe cytuję Krystynę: "Tryb sądowy powodował że z odwołania robił się pozew, bardzo często prawnicy wnosili o ustalenie stosunku obowiązku ubezpieczenia zamiast poprzestać na zmianie zaskarżonej decyzji..."

Wzwiązku z powyższym moje pytanie są następujące:
1 Czy mogę wycofać odwołanie skoro otrzymałem już wezwanie strony?
2 Jak wygląda procedura złożenia skargi do sądu admnistracyjnego?
3. Jak przebiega tryb postępowania ?
4. Czy ktokolwiek już zaskarżył decyzję ?

czekam na wieści i sam jeśli czegoś sie dowiem postaram się wesprzeć forum
pozdrawiam
husky079

Offline

 

#229 2010-11-08 22:48:29

wieczorek

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-20
Posty: 4
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Krystyna napisał:

No i wreszcie sam Pan sobie odpowiedział że w sądzie pracodawca jest osoba zainteresowaną. gdyby Pan pomyślał okazałoby sie że gdyby pracodawca się odwołał to Pan byłby osobą zainteresowaną. Radzę poczytac ustawę a nie zacietrzewiać sie na forum tam wyraźnie jest napisane komu wydaje sie decyzję i kto jest kim .

Widzę że dobrze zna Pani ustawę. Z jakiego zatem przepisu wynika, że jeśli od decyzji wydanej mi, ja się odwołam a nie odwoła się pracodawca, to decyzja staje się prawomocna?

Offline

 

#230 2010-11-09 01:55:09

Yaroo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-30
Posty: 14
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Krystyna napisał:

Przypominam że jutro tj. 9.11.2010 mamy spotkanie. Spotkanie organizowane jest dla pracowników Pana Bartkowiaka. Te osoby które nie posiadają informacji a takie są winne dzwoni9ć lub esemesowć z Panem Bartkiem lub jego współpracownikami.
15 jest spotkanie z osobami zatrudnionymi w Artemis i tutaj tez informacji udzieli Wasz pracodawca.
Wrocław spotykamy się 10 ale spotkanie będzie do południa przepraszam zmieniam godz. nie mam wyjścia.
20 Jelenia Góra prosze planować czas po 19.00
Zielona Góra czekam na termin.

Witam, a moje pytanie brzmi - czy jest jeszcze jakieś inne forum naszego ZZ???
A pytam dlatego, gdyż nigdzie wcześniej nie znalazłem informacji na temat zbliżających się spotkań z Krystyną a jak widzę to jednak coś sie takiego kroi i chyba jestem niedoinformowany mimo, że jestem też członkiem ZZ.
Śledzę to forum nawet kilka razy dziennie a takich informacji tu nigdzie raczej nie było i nie ma.
Czyż nie po to jest to forum by takie informacje były tu podawane członkom ZZ w pierwszej kolejności a nie wdawać się w różnego rodzaju pyskówki i jakieś śmieszne spory?
Jeśli tak nie jest i wszyscy członkowie mogą takie informacje dostać to ja, jako członek członek ZZ chciałbym się dokładnie dowiedzieć o to spotkanie we Wrocławiu, a mianowicie: kiedy, gdzie i o której godzinie się ono odbędzie???

Widzę też i co mnie też lekko irytuje, że jak członkowie ZZ zadają tu pytania to niestety często i gęsto brak odpowiedzi na tym forum. A wszyscy na te odpowiedzi przecież tu czekają.
A może to forum przeznaczone jest tylko dla elity i wybrańców tego naszego ZZ???

Pozdrawiam
Członek OGÓLNOPOLSKIEGO ZWIĄZKU ZAWODOWEGO PRZEDSIĘBIORCÓW RP

Offline

 

#231 2010-11-09 07:37:35

Krystyna

Moderator

Zarejestrowany: 2010-07-28
Posty: 66
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Ad Wieczorek proszę przeczytac ustawę tam jest napisane komu wydaje się decyzje. Tam jest klucz.
Ad Yaroo nie do mnie pretensje to pracodawcy organizują dla swoich pracowników spotkania. Nie wiem kto jest Twoim pracodawcą więc nie mogę udzielić odpowiedzi kiedy ewentualnie Twój pracodawca zorganizuje spotkanie. Co do pytań to prosze nie liczyc na to że ze szczególami będę opisywać procedury co jak,gdzie i kiedy. Tak jak pisałam wcześniej to forum jest dla członków Związku informacje które tutaj podaję są jedynie ogólne i innych nie będzie, dlatego że poświęciłam tej sprawie kilkatysięcy godzin na studiowanie i analizowanie ustaw, przepisów i uzasadnień wyroków. Moje stanowisko w tej sprawie jest chyba jasne i czytelne i nie ulegnie zmianie gdyż przekonałam się że pewna grupa osób korzystała z moich informacji i zarabiała na tym, często działając na Waszą szkodę. Moja wiedza zarezerwowana jest dla tych członków, którzy chcą mi zaufać i pójść drogą którą zaproponowałam, a takich osób jest bardzo wiele i właśnie dla nich muszę zarezerwować mój czas.
Co do pytań husky079   czy ktoś zaskarżył już to odpowiedź brzmi tak. 30 dni na odpowiedź mija na początku grudnia.
Tryb i procedura jest zgodny z kpa, odwołanie można wycofać.

Offline

 

#232 2010-11-09 08:59:36

Yaroo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-30
Posty: 14
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Krystyna napisał:

Ad Yaroo nie do mnie pretensje to pracodawcy organizują dla swoich pracowników spotkania. Nie wiem kto jest Twoim pracodawcą więc nie mogę udzielić odpowiedzi kiedy ewentualnie Twój pracodawca zorganizuje spotkanie.

No to chyba nie mam szans się z Tobą Krystyna spotkać jako Panią Prezes ZZ gdyż z moim pracodawcą to mam ZERO kontaktu. Jeszcze nie tak dawno mógł się każdy spotkać z Tobą będąc czy tu czy tam, a dziś widzę, że trzeba się umawiać przez pracodawcę z Tobą, smutne.
Na co więc członek ZZ może liczyć na tym forum i od OZZP RP???

Offline

 

#233 2010-11-09 11:37:40

Majkaagent

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-02
Posty: 6
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

witam,
jeżeli jest tutaj ktoś, kto nie dostał powiadomienia o dzisiejszym spotkaniu w Katowicach (spotkanie dla byłych pracowników pana Bartkowiak), proszę o kontakt 696083824.

Offline

 

#234 2010-11-09 13:53:09

Krystyna

Moderator

Zarejestrowany: 2010-07-28
Posty: 66
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Yaroo nie rozumiem skąd taki pesymizm umawiam sie równiez z poszczególnymi osobami jeżeli jest taka potrzeba ale nie robię tego przy pomocy forum to nie portal towarzyski. Jeżeli masz taka potrzebę spotkania i porozmawiania to wystarczy zadzwonić ja nie widze problemu.

Offline

 

#235 2010-11-09 15:44:59

Yaroo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-30
Posty: 14
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

No fakt, zadzwonić to mogę w każdej chwili. Ale to nie to samo.
I pewnie dużo osób chciało by się ponownie spotkać i porozmawiać z Tobą tak jak to odbywało wcześniej.
Tym bardziej że jest taka okazja, że przyjeżdżasz do takiego czy innego miasta na spotkanie.
I że portal to nie towarzyski to raczej też mi wiadomo. Nie wiem tylko i nie rozumiem dlaczego członkowie OZZP RP na tym forum nie mogą takich  podstawowych informacji znaleźć, gdyż takie informacje uważam, że powiny się tu  znajdować na porządku dziennym. W końcu po to jest też ten portal, prawda?
Można przecież takie informacje podawać wyłącznie dla zalogowanych i zweryfikowanych członków ZZ jeżeli jest jakiś problem z tym.

Pozdrawiam

Offline

 

#236 2010-11-09 15:49:33

Krystyna

Moderator

Zarejestrowany: 2010-07-28
Posty: 66
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Nie rozumiem w czym problem czy w tym że nie pisze gdzie i kiedy będę czy że w ogóle gdzieś będę. Nie pisze na forum gdzie przyjeżdżam chociażby z tak błachego powodu jak moje bezpieczeństwo juz dwukrotnie miałam pocięte opony i jedno czołowe zderzenie zaliczone. Ale może to nie powód by nie pisać kiedy i gdzie bedę.

Offline

 

#237 2010-11-09 16:48:56

 bozka5608

Nowy użytkownik

Skąd: Opole
Zarejestrowany: 2010-08-15
Posty: 3
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Ad:Yaroo i inni użytkownicy forum, którzy ciągle macie jakieś pretensje do Krystyny. Ona niejednokrotnie pisała i na tym forum i na poprzednim, że jest Wam w stanie pomóc ale tylko pod warunkiem, że będzie miała komplet dokumentów dotyczących danej osoby,
więc jaki problem zeskanować te dokumenty i wysłać na maila ZZ. Nie dziwię się Krysi, że nie chce podawać wzorów pism na forum, bo jak pisała w którymś poście z jej rad korzystają również osoby, które chcą zarabiać na jej ciężkiej pracy przypisując sobie jej zasługi.
Fakt do Krystyny ciężko się dodzwonić (i to świadczy o tym, że nikomu nie odmawia pomocy), ale jak sie dodzwonicie to gwarantuję Wam,
że Krystyna udziela wyczerpujących informacji i niejednokrotnie o ile jest to niezbędne spotyka się osobiście z członkami ZZ aby ich skierować na właściwą drogę.
Ad Krystyna
Krysiu naprawdę Cię podziwiam. Przy tylu wrogich uwagach jakie padają pod Twoim adresem, chce Ci się jeszcze pracować ZA DARMO
dla nas. Całuski i wielkie dzięki ode mnie i myślę od tych wszystkich, którzy doceniają Twoją pracę.
Pozdrawiam

Offline

 

#238 2010-11-09 17:07:11

PrzemusK

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-14
Posty: 5
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

podpisuje sie również pod ostatnim postem
Pani Krystyna nawt jakby bardzo chciała odbierać telefony i spotykać się z nami wszystkimi to jest to a-wykonalne, bo jest nasz za dużo chyba że podda się klonowaniu :-)  powinni sobie to uswiadomić wszyscy członkowie.

pozdrawiam

Offline

 

#239 2010-11-09 18:56:01

Przemas72

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-07
Posty: 3
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Pani Krystyna robi GRANDE ROBOTE wlasnie wplacilem skladki, jutro wysyłam komplet swoich dokumentów z kolekcji taki i owaki zus i PN...... ludzie, wiecej zaufania!

Offline

 

#240 2010-11-09 20:00:05

Zoyka5

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 8
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Krystyna napisał:

Co do pytania Zoyki to pismo do sądu winno brzmieć.
Wycofują swoje odwołanie w związku zaplanowanym złożeniem skargi administracyjnej na nieważność decyzji lub unieważnienie decyzji administracyjnej dotkniętą sankcją nieważności. Mozna również napisać że ZUS celowo nie wskazał drogi administracyjnej jako drugiej możliwej bo wynikającej wprost z przepisu art.123 ustawy o sus i art.180par.1 kpa.
Forma może być dowolna a sąd nie może nie zgodzić się na wycofanie.
Wiele osób pyta jak wycofam to decyzja się uprawomocni to ja wszystkim mówię ze ich decyzje dawno się uprawomocniły gdyż ich pracodawcy sie nie odwołali. ZUS dawno miał możliwość by Was ścigać o składki ale nie robił tego czekał aż Wy się odwołacie i sąd ustali że nie podlegaliście ubezpieczeniom w tamtym okresie. Myślę ze to już powinno być jasne bo ja naprawdę nie mam czasu na to by go tracić na odpowiadanie ciągle na te same pytania dziesiątkom osób dziennie.

Art. 123.
W sprawach uregulowanych ustawą stosuje się przepisy Kodeksu postępowania administracyjnego,
chyba że ustawa stanowi inaczej.

a Ustawa o SUS mówi :
Art. 83
2. Od decyzji Zakładu przysługuje odwołanie do właściwego sądu w terminie i według
zasad określonych w przepisach Kodeksu postępowania cywilnego.

a kpa
Art. 180. § 1. W sprawach z zakresu ubezpieczeń społecznych stosuje się przepisy kodeksu, chyba że przepisy dotyczące ubezpieczeń ustalają odmienne zasady postępowania w tych sprawach.


a ustalają --> Art. 83

po lekturze tychże przepisów na które mam się powołać wycofanie odwołania i skarga do SA wydaje się nijaka.

Nie mieszam. analizuję swoje przemyślenia po prostu.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plprzewóz osób Holandia biuro rachunkowe w krakowie łyse świnki morskie