Nazwa forum

Opis forum


#271 2010-11-19 21:43:41

urko

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-15
Posty: 5
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Ktoś może już wygrał i ma wyrok??

Offline

 

#272 2010-11-23 10:58:38

RafałG

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-23
Posty: 5
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Jako nowo zalogowany na forum pozdrawiam wszystkich użytkowników a przede wszystkim Panią Krystynę Giecewicz - osobę, która daje nam nadzieję !!!

Rafał z Gliwic

Offline

 

#273 2010-11-23 11:34:38

qsy

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-28
Posty: 2
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Witam ponownie na forum. Właśnie jestem po kolejnej rozprawie (klika razy była odraczana celem uzupełnienia dowodów) i wyrok niestety wiadomy... W sądzie nie wykorzystałem faktu że należę do ZZ (zresztą chyba by mi to i tak w niczym nie pomogło). Czekam teraz na dokumenty (uzasadnienie) tylko nie wiem co z tym dalej robić. Czy mam składać apelację jak już otrzymam te papiery, czy może jakaś inna droga ? Na sąd administracyjny chyba trochę za późno. Kilkakrotnie próbowałem się skontaktować z Panią Krystyną - niestety nie udało się
Na dzień dzisiejszy kroi mi się 30tys do zapłaty, a na nadmiar pieniążków nie narzekam. Czytam to forum i naprawdę nie wiem jaką teraz obrać drogę...
Pozdrawiam

P.S. W sumie jak by duży meteor walnął w ziemię to by się chyba rozwiązał problem z ZUS - to taki optymistyczny akcent

Offline

 

#274 2010-11-23 21:58:47

 lis65

Użytkownik

Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2010-07-30
Posty: 10

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Dzięki za wzór pisma rezygnacji z odwołania do SO.
Stronka związku też już jest , z tego co widzę  ,szkoda że pies kulawą noga jej nie aktualizuje, brak wzorów pism , jasnego toku postępowania.
Ludzie do związku wstępują  po to by mieć wsparcie i poczucie jedności w trudnych chwilach walki z ZUS-em. Potrafię zrozumieć (i rozumiem) że sama Krystyna wszystkiego nie ogarnie więc takie drobnostki jak zarządzanie treścią strony mogą przejąć pozostali członkowie zarządu lub jakiś webmaster wolontariusz.

Co Panowie na to Łukaszu Ż. Ryszardzie C. Grzegorzu S. ?

Wielu członków gubi się , bądź nie zna się na zawiłościach przepisów tu poruszanych i chciało by mieć gotowe FAQ co w danym momencie zrobić , do kogo pisać, CO PISAĆ.
OD tych celów powinna służyć strona  związków
Na tym forum pytania takie zbywane są milczeniem, bądź zdawkowymi odpowiedziami w stylu " czytaj wszystkie posty paragrafy i.t.p


Zdeklarowany Przeciwnik Płacenia Haraczu Nieudolnym Instytucjom Państwowym

Offline

 

#275 2010-11-23 22:45:26

Krystyna

Moderator

Zarejestrowany: 2010-07-28
Posty: 66
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Nie rozumiem o co pretensje. jeżeli ktoś chce się ze mną skontaktować to sie kontaktuje. Codziennie odbieram po kilkadziesiąt telefonów więc jednak można się do mnie dodzwonić. Co do strony internetowej to nie jest ona czysto związkowa strona związkowa jest inna ale prace nad nią bardzo się przeciągają bo powinna być zrobiona za darmo ale jak widać to tylko ja powinnam pomagać za frajer inni już nie i na dodatek jeszcze musze wysłuchiwac lub czytać insynuacje, pretensje. Zawsze wychodzę z założenie Panie  Lis że można pójść własną drogą ja nikogo nie trzymam za koszulę nie podoba się droga wolna to jak w małżeństwie rozwody się zdarzają. Prace też się zmienia jak się nie podoba albo idzie na emeyturę po 15 latach pracy to taka uprzywilejowana emerytura nieprawdaż ?Nie będzie na forum żadnych pism typu apelacja, skarga administracyjna.

Offline

 

#276 2010-11-25 08:54:13

miro64

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-24
Posty: 4
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Witam Wszystkich na tym forum. Jestem nowy. w Latach 2005-2008 byłem pracownikiem na postawie umowy o pracę nakładczą. Kilka dni temu dostałem zawiadomienie z ZUS o wszczęciu postępowania na podstawie art.61 par.4 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. KPA t. jedn. Dz.U z 2000r nr 98, poz.1070z pozn. zm.), w zw. z art. 83 ustawy z dnia 13 października 1998, o systemie ubezpieczeń społecznych(t. jedn. Dz.U 2009r nr 205, poz. 1585 z pózn. zm.) w sprawie ustalenia obowiązku ubezpieczeń z tytułu pracy nakładczej w C&K Sp. z o.o. , MOO SYSTEM i MAGMAR oraz z tytułu pozarolniczej działalności gospodarczej.
Przejrzałem forum. wypełniłem deklarację i wpłaciłem składkę członkowską OZZP RP.
Wczoraj wieczorem wysłałem wiadomość kontaktową ze strony OZZP do Pani Krystyny.
Pani Krystyno bardzo proszę o kontakt  mailowy, chciałbym przesłać skan zawiadomienia. Nie chciałbym popełnić jakiegoś błędu na samym początku.
Serdecznie pozdrawiam

Offline

 

#277 2010-11-25 14:37:46

przemo2x

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-08
Posty: 13
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

miro64 napisał:

... Kilka dni temu dostałem zawiadomienie z ZUS o wszczęciu postępowania na podstawie art.61 par.4 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. KPA t. jedn. Dz.U z 2000r nr 98, poz.1070z pozn. zm.), w zw. z art. 83 ustawy z dnia 13 października 1998, o systemie ubezpieczeń społecznych(t. jedn. Dz.U 2009r nr 205, poz. 1585 z pózn. zm.) w sprawie ustalenia obowiązku ubezpieczeń z tytułu pracy nakładczej w C&K Sp. z o.o. , MOO SYSTEM i MAGMAR oraz z tytułu pozarolniczej działalności gospodarczej.
...

Nie jest źle. Zamknij działalność, (ewentualnie zawieś). Wyrejestruj się. Wyjedź i nie odbieraj poczty urzędowej i nie upoważniaj nikogo do jej odbioru.

Ostatnio edytowany przez przemo2x (2010-11-25 14:38:41)

Offline

 

#278 2010-11-25 14:44:59

miro64

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-24
Posty: 4
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Niestety to nie wchodzi w rachubę. Jestem za mocno związany działalnością i kredytami aby to rzucić. może 20 lat temu...

Ale poważnie czy ktoś ma receptę na mój przypadek?

Offline

 

#279 2010-11-25 16:11:58

przemo2x

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-08
Posty: 13
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

miro64 napisał:

Niestety to nie wchodzi w rachubę. Jestem za mocno związany działalnością i kredytami aby to rzucić. może 20 lat temu...

Ale poważnie czy ktoś ma receptę na mój przypadek?

Na razie nie masz decyzji, jeśli nie chcesz wypełnić mojej rady - musisz czekać.
Możesz ewentualnie zapoznać się z przedmiotem sprawy w swoim ZUS.

Jeśli otrzymasz niekorzystną decyzję - jest kilka możliwości. Związek doradza złożenie odwołania w trybie k.p.a. i nie składanie odwołania.
Ja bym doradził złożenie niezwłoczne wniosku w trybie k.p.a. (Prezes ZUS, za pośrednictwem Twojego ZUS) o unieważnienie decyzji oraz odwołania przed końcem miesięcznego terminu do SO (Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych) za pośrednictwem ZUS. Po miesiącu musisz się zorientować telefonicznie lub osobiście w sprawie w SO i jeśli pojawi się sygnatura, złożyć wniosek o zawieszenie postępowania w SO do czasu rozstrzygnięcia sprawy w trybie k.p.a.

Wycofać wniosek w SO możesz w każdej chwili.

Offline

 

#280 2010-11-25 16:35:38

miro64

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-24
Posty: 4
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

SO oznacza Sąd Okręgowy? 
Czyli do czasu decyzji nic nie robię. ZUS wzywa mnie do złożenia "prawidłowych dokumentów ubezpieczeniowych z tytułu pozarolniczej działalności gospodarczej"
chyba chcą żebym podpisał na siebie wyrok.
Zastanawia mnie też że powołują się na przepisy po zmianie w 2009 r: "w zw. z art. 83 ustawy z dnia 13 października 1998, o systemie ubezpieczeń społecznych(t. jedn. Dz.U 2009r nr 205, poz. 1585 z pózn. zm.)"

Offline

 

#281 2010-11-26 07:32:48

Krystyna

Moderator

Zarejestrowany: 2010-07-28
Posty: 66
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Nie polecam stosowania propozycji przemo2x to jakaś nowa filozofia prawa. Ucieczka nic nie da. Jak Was nie będzie, nie będziecie odbierać, nie będziecie reagować decyzje sie uprawomocnią ZUS wystawi tytuł wykonawczy a Urząd Skarbowy dokona egzekucji. Prawo to nie filozofia prawa. Panie przemo2x proszę nie szkodzić. Ja rozumiem że stara się Pan robić wszystko by być w centrum uwagi ale powtarzania po mnie czynności które powinno sie wykonać z chwilą otrzymania decyzji jest śmieszne. Po pierwsze Związek nie doradza aby nie składac odwołań tylko żeby składać a w między czasie składać skargi. Odwołania wycofujemy dzień przed sprawą. Dla osób które się nie odwołały robimy w pierwszej kolejności skargi.
A jak tam Pana stowarzyszenie może poda nam Pan gdzie można sprawdzić kto był załozycielem jaki jest skład zarządu czy mozecie prowadzić działalność gospodarczą (bo to dużo by nam wyjaśniło) z chęcią  bym zaznajomiła się z Waszym statutem.
Ja musze powiedzieć wszystkim członkom Związku że niestety część materiałów które ja udostępniam są rozpowszechniane przez nieuprawnione osoby odpłatnie innym osobom jako własne w celu ...................... ? Na coś takiego nie będzie mojej zgody. Na tym niestety cierpią członkowie gdyż w pewnym środowisku nie mogę od razu zastosować najnowszych zdobyczy wiedzy ) bo musze Wam powiedzieć że w 100% rozpracowałam mechanizm działania ZUS-u i Sądu ale to nastapiło parę dni temu. Opisałam to w uzupełnieniu skargi do komisji Europejskiej. Planuję równiez wystosowanie apelu do wszystkich frakcji Unii eropejskiej o udzielenie pomocy w naszej sprawie ponieważ musimy liczyc się z faktem iż wszystkie osoby zainteresowane zrobią wszystko by sprawę zamieść pod dywan.
Nie ukrywam ze jest mi przykro iz osoby które blisko ze mna współpracowały działają na szkodę moją i członków Związku by nabić sobie znowu kieszenie kasą nic nie robiąc wykorzystując do tego innych. Ja nie dam sie omamić pięknymi słówkami nie jestem próżna i dlatego nie stracę tego co we mnie najlepsze bystrości umysłu. Pozdrawiam wszystkich i pamiętajcie nie szata zdobi człowieka i nie wszystko jest złotem co się świeci )

Offline

 

#282 2010-11-26 18:39:43

przemo2x

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-08
Posty: 13
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Krystyna napisał:

...
A jak tam Pana stowarzyszenie może poda nam Pan gdzie można sprawdzić kto był załozycielem jaki jest skład zarządu czy mozecie prowadzić działalność gospodarczą (bo to dużo by nam wyjaśniło) z chęcią  bym zaznajomiła się z Waszym statutem.
...

Stowarzyszenie jest w trakcie tworzenia. Mamy statut, nazwę, siedzibę. Kończymy szczegóły, w przyszłym tygodniu składamy wniosek o rejestrację. Będziemy zajmować się działalnością lobbingową (m.in. w parlamencie), organizacją marszów i protestów (pod KRM, ZUS, Ministerstwem Pracy, Gospodarki, itp.), itp., PR, promocją osób popierających nasze poglądy, np. Janusz Korwin-Mikke, czy prof.Marek Góra, na zasadzie ekspertów, opracowania w prasie, internecie wywiady.

Nie będziemy zajmować się działalnością gospodarczą, czy reprezentować ludzi przed sądami w sprawach PN, no chyba, że jakiś protest. Jestem jednym z założycieli, rzuciłem hasło na forum i dałem możliwość włączenia się do nurtu, nie było szerokiego odzewu, więc czuję usprawiedliwiony i wytłumaczony.

Offline

 

#283 2010-11-26 18:52:41

przemo2x

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-08
Posty: 13
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Krystyna napisał:

... Odwołania wycofujemy dzień przed sprawą. Dla osób które się nie odwołały robimy w pierwszej kolejności skargi.
...

Nie polecam wycofania odwołania, ponieważ decyzja się uprawomocni (lepiej złożyć wniosek o jego zawieszenie do czasu rozstrzygnięcia postępowania w trybie k.p.a.) - udawało mi się to już przeprowadzić. Co do drugiego zdania to się zgadzam - również o tym pisałem, ale sama skarga to za mało. Trzeba wszcząć postępowanie i złożyć wniosek o unieważnienie decyzji.


Inne kwestie odbieram jako szukanie miejsca do zwady. Nie będę szedł w tym kierunku, a Panią Pani Krystyno ostrzegam, że może pozostać tak, że będzie pisała Pani same monologi. Wymieniamy tutaj swoje doświadczenia. Jeżeli ma Pani dowody, że piszę tutaj dla pieniędzy, to proszę je przedstawić, a inaczej nie bredzić.

Offline

 

#284 2010-11-26 22:03:39

kansas

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-25
Posty: 1
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Artemis napisał:

W piątek w Gliwicach został wydany wyrok z PN - pozytywny. Wydany wyrok zmienił wydaną decyzję i przyznano prawo do ubezpieczenia społecznego z PN. Uznano, że umowa o pracę nakładczą zawarta z nakładcą - płatnikiem składek jest umową ważną i zawartą zgodnie z obowiązującymi przepisami, że umowa nie została zawarta dla pozoru, praca była faktycznie wykonywana - nie było fikcji, sposób wykonywania pracy nakładczej nie naruszał zasad współżycia społecznego. Sąd uznał, że nie można traktować tej umowy w jednym miesiącu za ważną a w innym miesiącu za nie ważna tylko dlatego, że praca była wykonywana raz mniej raz więcej choć w większości bo prawie w całym okresie zatrudnienia poniżej ilości określonej umową nakładczą. Sąd uznał, że umowa jest ważna dlatego, że była wykonywana poza działalnością gospodarczą wykonawcy i że wykonawca nie wykonywał jej przy okazji swojej działalności i że była faktycznym drugim źródłem dochodu choć poniżej 50% najniższego wynagrodzenia. Ten sam skład sędziowski dwa tygodnie wcześniej z PN wydał wyrok dokładnie odwrotny. Jeden i drugi pracownik był zatrudniony u tego samego pracodawcy, na taką samą umowę, na takich samych zasadach i warunkach wykonywania pracy nakładczej. Realizowali pracę w takiej samej ilości. Była tylko jedna różnica przegrany reprezentował grupę pracowników fizycznych, wygrany należał do grupy pracowników związanych ze środowiskiem prawniczym. Zobaczymy co będzie dalej ?

czy wiadomo już coś więcej w tej sprawie? Skąd masz te dane? Może jakiś namiar, skan z dokumentu... cokolwiek

Offline

 

#285 2010-11-27 16:46:40

RafałG

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-23
Posty: 5
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

przemo2x napisał:

Krystyna napisał:

... Odwołania wycofujemy dzień przed sprawą. Dla osób które się nie odwołały robimy w pierwszej kolejności skargi.
...

Nie polecam wycofania odwołania, ponieważ decyzja się uprawomocni (lepiej złożyć wniosek o jego zawieszenie do czasu rozstrzygnięcia postępowania w trybie k.p.a.) - udawało mi się to już przeprowadzić. Co do drugiego zdania to się zgadzam - również o tym pisałem, ale sama skarga to za mało. Trzeba wszcząć postępowanie i złożyć wniosek o unieważnienie decyzji.


Inne kwestie odbieram jako szukanie miejsca do zwady. Nie będę szedł w tym kierunku, a Panią Pani Krystyno ostrzegam, że może pozostać tak, że będzie pisała Pani same monologi. Wymieniamy tutaj swoje doświadczenia. Jeżeli ma Pani dowody, że piszę tutaj dla pieniędzy, to proszę je przedstawić, a inaczej nie bredzić.

JEŻELI MOGĘ TO PROSZĘ O ODPOWIEDŹ NA KILKA PYTAŃ.

Rozumiem, że wniosek o zawieszenie postępowania do czasu rozst. post. K.P.A należy złożyć do właściwego S.O. ?

Jeżeli chodzi o wszczęcie postępowania administracyjnego to należy je złożyć do Sądu Administracyjnego czy do ZUS-u ?

Powyższe postępowanie należy rozpocząć nie czekając na rozpoznanie i ustosunkowanie się do skargi przez Prezesa ZUS czy rozpocząć procedurę przed SA mając odpowiedź Prezesa na skargę w ręce ?

Do kogo należy złożyć wniosek o unieważnienie decyzji ?   


Proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam
RafałG

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plDarłówko agroturystyka bloodhound hodowla polska materace hilding