Nazwa forum

Opis forum


#241 2010-11-09 22:13:38

 jacek-1210

Nowy użytkownik

Skąd: Radomsko
Zarejestrowany: 2010-09-20
Posty: 3
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Art. 83
2. Od decyzji Zakładu przysługuje odwołanie do właściwego sądu w terminie i według
zasad określonych w przepisach Kodeksu postępowania cywilnego.

Zoyka5:

ten artykuł mówi o sądzie właściwym, ale tego nie precyzuje. Wyraźnie widać że w tym przypadku KPC jest przed SUS i trzeba w KPC szukać właściwego sądu. Tak to rozumiem i chyba pisała już o tym Krystyna

Offline

 

#242 2010-11-09 22:24:40

Krystyna

Moderator

Zarejestrowany: 2010-07-28
Posty: 66
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

własnie wróciłam ze spotkania w Katowicach szkoda że Zoyka nie miała mozliwości być na spotkaniu. Sorrki wybaczcie ale nie mam siły komentować art.83 i innych bez końca a to przez tel a to emailem po to tylko zeby znowu przeczytac to co powyżej . nie wystarczy wrzucić sobie art. i paragrafy i wyciągać wnioski ze to jest tak a to tak. Wnioski wyciągnięte są obłędne. Proponuję lekturę uchwałe 7 sędziów bardzo ciekawa.

Offline

 

#243 2010-11-09 22:25:23

Krystyna

Moderator

Zarejestrowany: 2010-07-28
Posty: 66
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

KPC nie jest przed SUS ani po SUS to tak gwoli wyjasnienia.

Offline

 

#244 2010-11-09 23:32:40

Zoyka5

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 8
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Krystyna napisał:

własnie wróciłam ze spotkania w Katowicach szkoda że Zoyka nie miała mozliwości być na spotkaniu. Sorrki wybaczcie ale nie mam siły komentować art.83 i innych bez końca a to przez tel a to emailem po to tylko zeby znowu przeczytac to co powyżej . nie wystarczy wrzucić sobie art. i paragrafy i wyciągać wnioski ze to jest tak a to tak. Wnioski wyciągnięte są obłędne. Proponuję lekturę uchwałe 7 sędziów bardzo ciekawa.

P. Krysiu ...
też żałuje ,że nie byłam. Ale po pierwsze Bartkowiak nie informował ,że można być a że On ma spotkanie Związkowe a po drugie to jest 1400 km w dwie strony i fizycznie nie dałabym rady ponieważ jutro jest moja sprawa.


Co to za uchwała 7 Sędziów i gdzie ja można przeczytać ?

Offline

 

#245 2010-11-10 09:17:22

dethzus

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-27
Posty: 1
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

A ja trochę Pomieszam w tej grupce i dam do myślenia co poniektórym.
Otóż sprawdzałem sobie kto rządzi tym związkiem, skąd się wywodzi i.........
zobaczcie sami

Oto władze związku

Global Information Network
OGÓLNOPOLSKI ZWIĄZEK ZAWODOWY PRZEDSIĘBIORCÓW RP
Adres
47-232 KĘDZIERZYN-KOŹLE WIECZORKA 5 A/3 Województwo: OPOLSKIE
KRS
0000237293
REGON
160115101
Status firmy
Firma zarejestrowana w KRS od 2005-06-30. Firma aktywna.
Sposób reprezentacji
PREZES REPREZENTUJE ZARZĄD GŁÓWNY NA ZEWNĄTRZ, KIERUJE JEGO PRACĄ , A W STOSUNKU DO PRACOWNIKÓW ZATRUDNIONYCH PRZEZ ZARZĄD GŁÓWNY WYKONUJE CZYNNOŚCI PRACODAWCY W ROZUMIENIU KODEKSU PRACY. PRAWO DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W ZAKRESIE PRAW I OBOWIĄZKÓW MAJĄTKOWYCH ORAZ DO DYSPONOWANIA RACHUNKIEM BANKOWYM POSIADAJĄ: PREZES, SKARBNIK ORAZ INNI UPOWAŻNIENI PRZEZ ZARZĄD GŁÓWNY CZŁONKOWIE ZARZĄDU GŁÓWNEGO.
Zarząd
GIECEWICZ KRYSTYNA − PREZES ,  ŻŁOBICKI ŁUKASZ − WICEPREZES ,  CIEŻ RYSZARD − SEKRETARZ ,  SZYBIAK GRZEGORZ − SKARBNIK

Na potwierdzenie  źródło

A to stronki gdzie szukać tych nazwisk :

http://wybory2006.pkw.gov.pl/kbw/komLis … 0000-RDA/3
http://wybory2006.pkw.gov.pl/kbw/geoGmi … ?id=160301
http://wybory2006.pkw.gov.pl/kbw/komLis … 0300-RDA/4

Co powiecie na to ?

Samoobrona w podziemiu  ? Czy rwanie  kasy z dotacji ?

Offline

 

#246 2010-11-10 13:12:27

PrzemusK

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-14
Posty: 5
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

dethzus aleś chłopie błysnął hihi jak typowy polak :-)))))

Offline

 

#247 2010-11-10 15:31:48

Yaroo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-30
Posty: 14
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

dethzus napisał:

A ja trochę Pomieszam w tej grupce i dam do myślenia co poniektórym.

Ad dethzus
Można wiedzieć jaki jest cel tego Twojego mieszania????
I kim Ty jesteś???? Czyżby jakiś kolejny pracownik ZUS-u co dorobić chce na jakąś mierną albo i nie mierną premię???

Offline

 

#248 2010-11-10 22:04:47

Artemis

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-29
Posty: 6
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Ad dethzus
Żal mi Ciebie. Tyle w tobie nienawiści. Może Ci zaszkodzić i jak nic Twój ogarek szybciej zgaśnie z tej nienawiści. Wziąłbyś się do uczciwej pracy i nie tracił czasu na judzenie. Ta wiedza w naszej sprawie jest nam niepotrzebna. Daremnie się wysiliłeś.
Ad Zoyka5
Zauważ, że wyrok wydany przez tę sam skład sądowy w ubiegły piątek i 2 tygodnie wcześniej dotyczył pracowników którzy byli zatrudnieni u tego samego płatnika na takich samych warunkach i wykonywali pracę tak samo. Nie trzeba dalszych komentarzy.

Offline

 

#249 2010-11-10 22:11:12

Artemis

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-29
Posty: 6
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Wiadomość dla pracowników z ARTEMIS którzy wstąpili do związków - dla Was spotkanie odbędzie się 15.11.2010 r o godz. 18:30, Kawiarnia Helion, Gliwice - Łabędy, ul Literatów 71. Proszę ze sobą wziąć dokumenty dotyczące decyzji ZUS. Zapraszam

Ostatnio edytowany przez Artemis (2010-11-11 16:51:04)

Offline

 

#250 2010-11-11 18:22:24

Krystyna

Moderator

Zarejestrowany: 2010-07-28
Posty: 66
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Witam wszystkich. Wprawdzie już wczoraj miałam tel ze ktoś tam próbuje znowu odgrzewać stare kotlety w związku z epizodem z samoobrona. Cóż jak się nie ma innych argumentów to ...tonący brzytwy się chwyta. Ja nie mam powodu do wstydu w samoobronie byłam autorytetem dla większości osób nie liczyło się zdanie Warszawy liczyło się moje zdanie dlatego byłam niszczona przez tych którym marzyła się władza i kasa. Ja nie zaliczałam i nie zaliczam się do tego typu kobiet które karierę robią przez łóżko lub dzięki intrygom a potem jak zużyty śmieć wyrzuca się je na śmietnik historii W tym jest moja siła bo nikt nie ma nademną władzy, haków i kwitów.

Offline

 

#251 2010-11-11 22:12:59

 lis65

Użytkownik

Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2010-07-30
Posty: 10

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Widzę że spotkania maja teraz charakter grup związanych z "pracodawcą"  może to dobrze ,ale co mają zrobić ci których pracodawcy olewają całą sprawę ?
Czytając poprzednie posty mam taki pomysł by zrobić gdzieś składzik z wzorami pism jakie powinniśmy wysyłać bo to ucięło by co i rusz powtarzane prośby i zapytania.
Widział bym w końcu też stronę związkową z logowaniem na hasło.


Zdeklarowany Przeciwnik Płacenia Haraczu Nieudolnym Instytucjom Państwowym

Offline

 

#252 2010-11-12 12:12:03

motylek14

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-12
Posty: 1
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Wszystkoego Najlepszego Pani Krystyno.

Offline

 

#253 2010-11-13 20:06:14

 mirolfm

Nowy użytkownik

Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2010-11-13
Posty: 1
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Witam.
Jestem na początku tej drogi.Dostałem właśnie z ZUS magiczne 12 pytań,co mam robić? Odpowiadać na nie i tym samym "wydać wyrok na siebie"?

Offline

 

#254 2010-11-14 10:54:53

siaga

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-14
Posty: 1
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Witam!Ja zapisałam sie do ZWIĄZKU.

Offline

 

#255 2010-11-14 20:49:35

darek60

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-29
Posty: 3
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Witam Wszystkich Serdecznie.W odpowiedzi dotyczącej pomysłu zablokowania wszczęcia postępowania z urzędu (art.61 par.1 do 4)przesyłam odpowiedż zusu na ten temat którą dostał mój kolega ścigany przez zus.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział Sosnowiec, Inspektorat
w Dąbrowie Górniczej Wydział Ubezpieczeń i Korekt wyjaśnia, iż zgodnie z przepisem art.
61 kpa. postępowanie administracyjne wszczyna się na żądanie strony lub z urzędu.
Właściwy sens przepisu art. 61 par.1 polega na tym, że określa jedynie dopuszczalne sposoby wszczęcia postępowania administracyjnego co może mieć istotne znaczenie wówczas, gdy
przepisy szczególne nie określają wyraźnie, w jaki sposób może być wszczęte postępowanie
w sprawie indywidualnej rozstrzyganej decyzją administracyjną. Wykładnia przepisów
szczególnych nie może więc prowadzić do wniosków sprzecznych z treścią tego przepisu w
szczególności do przyjęcia, że istnieje inny sposób wszczęcia postępowania niż jeden ze
wskazanych w art.61 par 1. Potwierdzają ten wniosek również inne przepisy kodeksu, które
przewidują wszczęcie innych postępowań uregulowanych w kodeksie tylko na wniosek strony
(np. art. 127 par.1) lub na wniosek strony albo z urzędu (np. art. 147 zd. 1) albo nakazują
traktować postępowanie wszczęte na wniosek podmiotu nie będącego stroną jako wszczęte
z urzędu (art. 31 par. 1 pkt. 1 i art. 186)
W sytuacji gdy przepisy szczególne wyraźnie stanowią w jakich przypadkach wszczyna się
postępowanie z urzędu lub na wniosek organ jest związany tymi przepisami nie tylko co do
sposobu wszczęcia postępowania, lecz także innych określonych w tych przepisach
wymagań. W przypadku gdy przepisy szczególne nie regulują kwestii związanych ze wszczęciem
postępowania, ustalenie sposobu dopuszczalnego wszczęcia postępowania powinno wynikać
z wykładni tych przepisów. Przyjęta w doktrynie reguła, że jeżeli przedmiotem
postępowania jest określenie ciążących na jednostce obowiązków, ograniczenie lub cofnięcie
wszczęcie postępowania następuje z urzędu. Jeżeli chodzi zaś o ustalenie sytuacji prawnej
jednostki w zakresie jej uprawnień, zgodnie z zasadą że jednostka rozporządza swoim
prawem, wszczęcie postępowania następuje na jej wniosek'' (B. Adamiak (w Komentarz,
|996, s. 305), może mieć jedynie znaczenie pomocnicze w tym zakresie, tym bardziej, że z
przepisów szczególnych wynika, iż postępowanie dotyczące przyznania uprawnień może być
wszczęte również z urzędu, a nie tylko na wniosek osoby zainteresowanej (art. 102 ust.2
ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej Dz.U. Nr 64, poz. 593 ze zm.), a
ponadto przepis art.61 par.2 przewiduje dopuszczalność wszczęcia postępowania z urzędu, gdy
przepis prawa wymaga wniosku strony. Jedynie w tym przypadku przepis przewiduje
obowiązek uzyskania zgody strony na prowadzenie postępowania, a w razie jej braku
nakazuje umorzenie postępowania.
Postępowanie wszczyna się z urzędu wskutek podjęcia pierwszej czynności w sprawie przez
organ administracji publicznej, który według swej oceny jest właściwy do jej załatwienia w
drodze decyzji administracyjnej .
Postępowanie w sprawie podlegania ubezpieczeniom przez Pana, zostało wszczęte przez ZUS
z urzędu na co zezwala przepis art. 61 par.1 kpa ,bowiem dotyczy obowiązków strony, które
Zakład rozstrzyga w drodze decyzji na podstawie przepisów art. 83 ust. 1 ustawy z dnia 13
pażdziernika 1998r. o systemie ubezpieczeń społecznych ( tekst jednolity Dz. U. z 2009 r. Nr.
205,poz. 1585).
Żaden przepis szczególny nie wymaga od ZUS, aby uzyskał na prowadzenie niniejszego
postępowania zgodę strony.
Mając powyższe na uwadze, Zakład .wyznacza dodatkowy termin 3 dni od otrzymania
niniejszego pisma na złożenie przez Pana stosownych wyjaśnień. Po tym terminie w sprawie
zostanie wydana decyzja.
Czytając to pismo to tak mi się wydaje że jeden dureń wydał nie zrozumiałe przepisy ,a drugi próbuje to wyjaśniać przerabiając na swoją stronę.
Wychodzi na to że zus jest instytucją która mogłaby zagrać w Misiu Barei.I tu przypomina mi się fragment w szatni"nie mamy pana płaszcza i co pan nam zrobi"Pozdrawiam Wszystkich.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl