Nazwa forum

Opis forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#211 2010-11-07 08:42:16

Krystyna

Moderator

Zarejestrowany: 2010-07-28
Posty: 66
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Kris informacje które umieściłeś są nieprawdziwe. ZUS nie ma uprawnień do karania pracownika wynika to wprost z ustawy to po pierwsze po drugie radzę zmienić prawnika, po trzecie wydanie decyzji przez zus bez dokumentów to przestepstwo po czwarte pracownik nic nie musi udowadniać to ZUS wydajac decyzje musi udowodnić. Tryb sądowy powodował że z odwołania robił sie pozew bardzo często prawnicy wnosili o ustalenie istnienia  stosunku obowiązku ubezpieczenia zamiast poprzestac na zmianie zaskarżonej decyzji. Takie działanie prawników uważam za szkodliwe i działające na niekorzyść odwołujących gdyż Oni nie mieli świadomości że prawnik który wystepuje w ich imieniu zmienia odwołanie w pozew o ustalenie.  I na to liczył i liczy ZUS że tak to wszystko bedzie sie odbywało. Ale to juz było i nie wróci więcej ) w trybie administracyjnym ZUS nawet nie kwiknie jak będzie przegrywał sprawę po sprawie bronia sie przed tym trybem wszelkimi mozliwymi środkami. do tych środków zaliczam informacje oczywiście błędne pisane na forum które maja na celu zasianie niepewności i wątpliwości w Waszych głowach. Np informacja KRIS cytuję" Prawnik mi odpowiada:jeśli nie będzie Pan chciał uzupełnić dokumentów, to ZUS może wystapić z wnioskiem o karę wyskości do 5000 zł(i tak faktycznie jest) KRIS WSKAŻ MI PRZEPIS KTÓRY MÓWI O TYM I DOTYCZY PRACOWNIKA taki przepis owszem i jest ale dotyczy płatnika składek czyli pracodawcy a nie pracownika. Umówmy się może że na tym forum nie uda się nikomu podać fałszywej informacji ta część zarezerwowana jest dla starego forum.
Co do pierwszego pytania KRISA to S.A. oznacza spółkę akcyjną.
JESZCZE RAZ DO WSZYSTKICH POD ŻADNYM POZOREM NIE WOLNO WAM UDOSTĘPNIAĆ DOKUMENTÓW ZUS-owi KTORE DOTYCZĄ WASZEJ PRACY A PRACODAWCOM NIE WOLNO WYDAĆ DOKUMENTU OSOBIE NIEUPRAWNIONEJ. ZUS nie jest uprawniony do badania umów o pracę itd.  w przypadku składek na ubezpieczenia społeczne. ZUS-owi moz jedynie dać do wglądu raporty, listy płac by mogli sprawdzić czy składki od podstawy sa prawidłowo naliczone.

Offline

 

#212 2010-11-07 08:52:08

Krystyna

Moderator

Zarejestrowany: 2010-07-28
Posty: 66
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Co do pytania Zoyki to pismo do sądu winno brzmieć.
Wycofują swoje odwołanie w związku zplanowanym złożeniem skargi administracyjnej na niważność decyzji lub unieważnienie decyzji administracyjnej dotkniętą sankcją nieważności. Mozna również napisać że ZUS celowo nie wskazał drogi administracyjnej jako drugiej możliwej bo wynikajacej wprost z przepisu art.123 ustawy o sus i art.180par.1 kpa.
Forma może być dowolna a sąd nie może nie zgodzić się na wycofanie.
Wiele osób pyta jak wycofam to decyzja sie uprawomocni to ja wszystkim mówię ze ich decyzje dawno sie uprawomocniły gdyż ich pracodawcy sie nie odwołali. ZUS dawno miał mozliwość by Was ścigac o składki ale nie robił tego czekał aż Wy sie odwołacie i sąd ustali że nie podlegaliście ubezpieczeniom w tamtym okresie. Myślę ze to juz powinno być jasne bo ja naprawde nie mam czasu na to by go tracić na odpowiadanie ciągle na te same pytania dziesiątkom osób dziennie.

Offline

 

#213 2010-11-07 13:27:46

Krystyna

Moderator

Zarejestrowany: 2010-07-28
Posty: 66
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

I jeszcze jedno ja nie karzę nikomu wycofywać odwołań.Każdy zrobi jak chce.  Wszystkie informacje które zamieszczane sa na tym forum są informacjami dla członków Związku. Dla nich będą również pisane skargi. Nie będzie wzoru skargi gdyż każdy przypadek jest indywidualny więc prosze nie pisać  i nie pytać jak skarga ma wyglądać.

Offline

 

#214 2010-11-08 00:18:14

Zoyka5

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 8
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Na starym forum znalazłam taka oto wypowiedź Mateusza:
"Nie zgadzam się ze stanowiskiem jednostronnego wycofania ww. decyzji. Powoduje to jej natychmiastowe uprawomocnienie. Takim zachowaniem (lub braku odwołania) potwierdzacie pośrednio jej legalność. Skutki mogą być odwrotne do zamierzonych (uzyskanie wysokich odsetek) gdyż robicie to ze względów taktycznych nie merytorycznych. Nawet jeśli jesteśmy przekonani że mamy racje to nie my mamy uprawnienia o tym wyrokować tylko Sąd. Prawo należy prawem zwyciężać nie cwaniactwem. Takie działanie nie różni Was od niektórych cwaniaków z ZUS którzy chcą się wykazać sprytem w wyciąganiu kasy od nas."

i Urko :
"Ja dotarłem do innych wiadomości odnośnie SA.
Mianowicie na etapie odwołania tego pierwszego sprawa musi przejść przez SO. Dopiero po uprawomocnieniu się wyroku piszemy do zus o umorzenie należności z tyt składek i w przypadku odmowy kierujemy sprawę do sądu administracyjnego."


Jakie jest Wasze zdanie ? P. Krystyno a Pani ?

Offline

 

#215 2010-11-08 01:48:49

Artemis

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-29
Posty: 6
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

W piątek w Gliwicach został wydany wyrok z PN - pozytywny. Wydany wyrok zmienił wydaną decyzję i przyznano prawo do ubezpieczenia społecznego z PN. Uznano, że umowa o pracę nakładczą zawarta z nakładcą - płatnikiem składek jest umową ważną i zawartą zgodnie z obowiązującymi przepisami, że umowa nie została zawarta dla pozoru, praca była faktycznie wykonywana - nie było fikcji, sposób wykonywania pracy nakładczej nie naruszał zasad współżycia społecznego. Sąd uznał, że nie można traktować tej umowy w jednym miesiącu za ważną a w innym miesiącu za nie ważna tylko dlatego, że praca była wykonywana raz mniej raz więcej choć w większości bo prawie w całym okresie zatrudnienia poniżej ilości określonej umową nakładczą. Sąd uznał, że umowa jest ważna dlatego, że była wykonywana poza działalnością gospodarczą wykonawcy i że wykonawca nie wykonywał jej przy okazji swojej działalności i że była faktycznym drugim źródłem dochodu choć poniżej 50% najniższego wynagrodzenia. Ten sam skład sędziowski dwa tygodnie wcześniej z PN wydał wyrok dokładnie odwrotny. Jeden i drugi pracownik był zatrudniony u tego samego pracodawcy, na taką samą umowę, na takich samych zasadach i warunkach wykonywania pracy nakładczej. Realizowali pracę w takiej samej ilości. Była tylko jedna różnica przegrany reprezentował grupę pracowników fizycznych, wygrany należał do grupy pracowników związanych ze środowiskiem prawniczym. Zobaczymy co będzie dalej ?

Offline

 

#216 2010-11-08 09:00:22

Krystyna

Moderator

Zarejestrowany: 2010-07-28
Posty: 66
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Zastanawiam sie czy ja pisze niezrozumiale jeżeli tak to proszę mi napisać. Wyraźnie napisałam ze Wasze decyzje dawno sie uprawomocniły bo Wasz pracodawca sie nie odwołał. Prosze uważnie przeczytac to co napisałam wyżej. Nie będę komentować rewelacji Mateusza bo są nieprawdziwe. Napisałam również że ja nikogo nie zmuszam do wycofania odwołania, nie będę brała udziału w sprawach sądowych i każdy musi być tego świadomy że jeżeli chce iść drogą sądową musi to zrobić na własną rękę. Jedynie apelacje będę obsługiwać by zawrzeć istotne nowe elementy niezbędne w skardze do Strasburga.
Co do wpisu Artemis to świetnie się złozyło że taki wyrok zapadł gdyż jestem na etapie skargi do ministra sprawiedliwości z wnioskami o wszczęcie postepowań dyscyplinarnych w stosunku do kilku sedziów między innymi tej która wydała wyrok w piątek. Jak widac dowolność interpretacji przepisów jest bezkarna.
Na marginesie mam prośbę aby nie przenosić rewelacji Mateusza i jemu podobnych na to forum, takie zachowanie wprowadza zamęt. W takich sytuacjach proszę pisać o radę do Mateusza a nie pytac się mnie co ja na to.
Co do informacji podanych przez URKO to nie dotyczy to drogi którą ja obrałam dla członków Związku.
Nie będę na tym i żadnym innym forum podawała szczegółów dotyczących strategii.

Offline

 

#217 2010-11-08 09:50:19

Krystyna

Moderator

Zarejestrowany: 2010-07-28
Posty: 66
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Przypominam że jutro tj. 9.11.2010 mamy spotkanie. Spotkanie organizowane jest dla pracowników Pana Bartkowiaka. Te osoby które nie posiadają informacji a takie są winne dzwoni9ć lub esemesowć z Panem Bartkiem lub jego współpracownikami.
15 jest spotkanie z osobami zatrudnionymi w Artemis i tutaj tez informacji udzieli Wasz pracodawca.
Wrocław spotykamy się 10 ale spotkanie będzie do południa przepraszam zmieniam godz. nie mam wyjścia.
20 Jelenia Góra prosze planować czas po 19.00
Zielona Góra czekam na termin.

Offline

 

#218 2010-11-08 10:42:59

Zoyka5

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 8
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Artemis napisał:

W piątek w Gliwicach został wydany wyrok z PN - pozytywny. Wydany wyrok zmienił wydaną decyzję i przyznano prawo do ubezpieczenia społecznego z PN. Uznano, że umowa o pracę nakładczą zawarta z nakładcą - płatnikiem składek jest umową ważną i zawartą zgodnie z obowiązującymi przepisami, że umowa nie została zawarta dla pozoru, praca była faktycznie wykonywana - nie było fikcji, sposób wykonywania pracy nakładczej nie naruszał zasad współżycia społecznego. Sąd uznał, że nie można traktować tej umowy w jednym miesiącu za ważną a w innym miesiącu za nie ważna tylko dlatego, że praca była wykonywana raz mniej raz więcej choć w większości bo prawie w całym okresie zatrudnienia poniżej ilości określonej umową nakładczą. Sąd uznał, że umowa jest ważna dlatego, że była wykonywana poza działalnością gospodarczą wykonawcy i że wykonawca nie wykonywał jej przy okazji swojej działalności i że była faktycznym drugim źródłem dochodu choć poniżej 50% najniższego wynagrodzenia. Ten sam skład sędziowski dwa tygodnie wcześniej z PN wydał wyrok dokładnie odwrotny. Jeden i drugi pracownik był zatrudniony u tego samego pracodawcy, na taką samą umowę, na takich samych zasadach i warunkach wykonywania pracy nakładczej. Realizowali pracę w takiej samej ilości. Była tylko jedna różnica przegrany reprezentował grupę pracowników fizycznych, wygrany należał do grupy pracowników związanych ze środowiskiem prawniczym. Zobaczymy co będzie dalej ?

Zupełnie zbiłeś mnie z tropu , tzn uzasadnienie Sadu w Gliwicach zbiło mnie z tropu. Do tej pory byłam przekonana ,ze fakt powiązania działalności z wykonywana praca nakładcza świadczą o tym ze to nie była praca dla pozoru. Bo dzięki jednej pracy miało się kontakty z potencjalnymi osobami które mogły skorzystać z naszych usług które wykonywaliśmy w PN.

Offline

 

#219 2010-11-08 11:58:53

wieczorek

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-20
Posty: 4
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Krystyna napisał:

Wyraźnie napisałam ze Wasze decyzje dawno sie uprawomocniły bo Wasz pracodawca sie nie odwołał.

Decyzja dotyczyła MNIE jako wykonawcy i została MI dostarczona.
Decyzja NIE dotyczyła "pracodawcy" (nakładcy) i NIE została MU dostarczona.
W jaki sposób i w oparciu o jaki przepis ma się odwoływać ktoś, kogo decyzja w ogóle nie dotyczy i komu decyzja ta nigdy nie została dostarczona?

Offline

 

#220 2010-11-08 13:06:09

shadowman

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-27
Posty: 5
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

wieczorek, sądziłem podobnie jak Ty, jednakże podczas osobistej wizyty w ZUS w swojej sprawie (byłem wykonawcą) pani poinformowała mnie że decyzja w mojej sprawie została też wysłana do firmy zlecającej PN która to miała możliwość odwołania się od tej decyzji, pani skrzętnie sprawdziła w swoich papierkach i poinformowała że jednak mój pracodawca się nie odwołał (to była zdaje się jedna z linii oporu o istnieniu której niestety nie miałem pojęcia, a szkoda).
Reasumując z tego co wiem mój pracodawca otrzymywał decyzje odnośnie swoich pracowników i w stosunku do żadnej nie złożył odwołania. Nie jestem natomiast pewien kiedy i jak taka decyzja się uprawomocnia w moim przypadku na pytanie czy mogę się odwoływać od decyzji która rzekomo się uprawomocniła (nie dostałem decyzji z początku 2009 roku, rzekomo awizowana wróciła do ZUS) pani prowadząca moją sprawę stwierdziła że nie mogę już nic zrobić, natomiast siedząca przy biurku obok (z rozmów wynikało że jakaś kierowniczka) stwierdziła że skoro dopiero decyzje odbieram to odwoływać się mogę. Aktualnie jestem w kropce i nie bardzo wiem co robić, prawo to niestety nie moja branża i domena

Pozdrawiam
shadowman

Offline

 

#221 2010-11-08 16:45:47

Krystyna

Moderator

Zarejestrowany: 2010-07-28
Posty: 66
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Każdy pracodawca otrzymał decyzje swoich pracowników On jest jedynym adresatem decyzji a co z nią zrobił to inna sprawa. Jeżeli nie odebrał w terminie to przesyłkę uznaje się za doręczoną skutecznie.
Panie Wieczorek na decyzji ma Pan napisane płatnik składek i tam dane pracodawcy i to byłoby na ten moment wszystko, prosze uważnie przeczytać może raz to za mało może kilka razy wystarczy. Ja ustawy czytam po kilkadziesiat razy i za każdym razem coś nowego zauważam bo nie skupiam się na rzeczach które sa mi bardzo dobrze znane.
Panie Shadowman gdybym ja była na Pana miejscu od razu złozyłabym skarge administracyjną. Pozdrawiam

Offline

 

#222 2010-11-08 17:25:25

Krystyna

Moderator

Zarejestrowany: 2010-07-28
Posty: 66
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Właśnie doszły do mnie informacje zamieszcane na starym forum i się załamałam myślałam ze Greg i zuf-an w jakimś lepszym stylu będą działać ale sie pomyliłam. Otóż ja jako wszystko wiedząca informuję jeszcze raz ze pracodawca nie jest osobą trzecią a pierwszą czyli decyzja dotyczy pracodawcy a pracownik jest osoba zainteresowaną. Decyzja uprawomacnia się z chwilą jej wydania ( to informacja dla tych nie wszechwiedzących) to jedna interpretacja druga to po upływie 30 dni.

Offline

 

#223 2010-11-08 17:34:15

PrzemusK

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-14
Posty: 5
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Pani Krystyno prosze się nie załamywać jak wiadomo od dawien dawna sa ludzie i parapety :-) i tego juz sie nie zmieni
Ja jako człowiek nie wszech-wiedzący jestem obiema rekami za trybem administracyjnym oraz skargami

W jedności siła

Offline

 

#224 2010-11-08 17:59:54

shadowman

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-27
Posty: 5
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Pani Krystyno dziękuję za odpowiedź, niemniej podobnie jak przedmówca nie jestem wszechwiedzący i tematy prawne są mi niestety obce (działam w zupełnie innej branży) i tutaj moje pytanie, czy dla członków związku podobnie jak ja nie wszechwiedzących będzie udostępniona jakaś procedura takiej skargi, bo na tą chwilę nie bardzo wiem w jaki sposób i co miałbym skarżyć, decyzję ZUS, niekompetencje pracowników wydających decyzję powołujących się na nieistniejące przepisy, czy może pocztę która w moim przypadku nie stanęła na wysokości zadania i nie dostarczyła awiza, a jedynie zwróciła pismo do ZUS z adnotacją "nieodebrane" żart
Mam świadomość że tak jak i ja tak i wiele innych osób nęka panią na forum bądź za pomocą maili, dlatego myślę że informację na temat procedur względnie wzory pism znacznie usprawniłby nasze działania, a w konsekwencji odciążyły panią od tego typu wiecznie powtarzających się pytań, oczywiście pisząc "nasze" miałem na myśli członków związku.

Pozdrawiam
shadowman

P.S. Kilka postów wcześniej wspomniała pani o organizowanych spotkaniach, ja jestem w stałym kontakcie z kilkoma osobami ze szczecińskiego odłamu likwidatorów i rozmawialiśmy o tym, iż dobrze byłoby się z panią spotkać osobiście korelując to z pani terminarzem/planem rozjazdów, czy takie rozwiązanie bierze pani pod uwagę?

Offline

 

#225 2010-11-08 18:46:12

Krystyna

Moderator

Zarejestrowany: 2010-07-28
Posty: 66
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Shadowman chyba mnie źle zrozumiałeś to Greg i Zufan na forum napisali na mój temat że jestem wszechwiedząca to był sarkazm skierowany w ich kierunku
Procedura administracyjna dotyczy unieważnienia deczyzji.
Biore pod uwagę przyjazd do Szczecina chciałabym to połączyc ze spotkaniem z Panem Arłukowiczem o ile mi się to uda.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plnoclegi Kąty Rybackie bóbr europejski ciekawostki pieniądze