Nazwa forum

Opis forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2011-02-26 14:54:37

MARGA

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-29
Posty: 4
Punktów :   

Nowy wątek?......Praca nakładcza i ....

Dlaczego nikogo zainteresowanego tutaj nie ma? czyżby Was już nie dotyczyła "walka" z ZUS?...

Offline

 

#2 2011-02-28 13:34:39

dutka

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-15
Posty: 4
Punktów :   

Re: Nowy wątek?......Praca nakładcza i ....

Witam!Też się nad tym zastanawiam ,wszystkim zrzeszonym w zz powinno zależeć na wymianie informacji ,po to przecież Krystyna uaktualniła to nowe forum a droga przed nami jeszcze daleka

Offline

 

#3 2011-02-28 20:57:02

 widan

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-28
Posty: 1
Punktów :   

Re: Nowy wątek?......Praca nakładcza i ....

Witam jestem  nowy na tym forum.
Pozdrawiam wszystkich.
Jestem akurat po wstępnych rozmowach w ZUSie.Mam ten sam problem co wielu( Melkator i Gestio).W czerwcu zeszłego roku potrzebowałem zaświadczenie że podlegam ubezpieczeniom dostałem bez problemu. Obecnie jest to nierealne bo zaczął się temat z Gestio.Chcąc załatwić takie pismo muszę wypełnić druk KOA z wpisami jakie składki były opłacane od 1999 do 2011 i oczywiście trzeba będzie zapłacić za okres w którym współpracowałem z tymi Firmami.
Zaczynając współpracę z Melkator a potem Gestio wystosowałem pismo do ZUS czy praca nakładcza jest zgodna z prawem.Dostałem W odpowiedzi pismo podpisane przez Naczelnika ZUS że jest wszystko w porządku .Nie rozumiem dlaczego teraz po latach ZUS sam zaprzecza decyzjom przez Siebie wydanym.
Zgadzam się z opinią że jest to celowe działanie  poparte wyrokami NIEZAWISŁYCH SĄDÓW aby zniszczyć prostego płatnika .
Proszę o wiadomość co się dzieje w tym temacie i jakie są szanse aby to przebrnąć.
Pozdrawiam

Offline

 

#4 2011-03-01 18:59:53

smakus26

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-24
Posty: 1
Punktów :   

Re: Nowy wątek?......Praca nakładcza i ....

Witam, ja akurat biorę pod uwagę zapisanie się do związku i ponowną walkę z ZUS, którą jak narazie przegrałem;/ Nadal jednak czekam, czy droga Pani Krystyny okarze się skuteczna... Jak narazie cisza odnośnie dalszych postępów;/ hmmm Ciekawe co się dzieje?

Offline

 

#5 2011-03-04 21:05:31

grzegorzjurowicz

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-04
Posty: 1
Punktów :   

Re: Nowy wątek?......Praca nakładcza i ....

Witam, dostałem pismo z ZUS-u takiej treści:

ZUS informuje, że pismo: "skarga administracyjna" zostało skierowane przez osobę nieuprawnioną.OZZPRP w Kędzierzynie-Koźlu.
Zgodnie z art. 33 par. 1 kpa pełnomocnikiem może być osoba fizyczna posiadająca zdolność do czynności prawnych.
Wobec okoliczności, że pismo zostało wniesione przez podmiot, który nie ma w postępowaniu administracyjnym statusu pełnomocnika wzywamy Pana do uzupełnienia braków formalnych pisma poprzez jego podpisanie.
Ponadto prosimy o wskazanie, czy pismo należy potraktować jako wniosek o wszczęcie postępowania administracyjnego o stwierdzenie
nieważności decyzji.
Zakład informuje, iż skargę na decyzję organu administracyjnego wnosi się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego po wyczerpaniu środków odwoławczych w trybie kpa - art. 52 ustawy z dnia 30 sierpnia  2002 (D.U.Nr 153 poz 1270 ze zm.)

Prośba do Pani Krystyny: proszę o wzór odpowiedzi na takie pismo na forum. Pozdrawiam.

Offline

 

#6 2011-03-09 23:03:18

Jarko

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-09
Posty: 2
Punktów :   

Re: Nowy wątek?......Praca nakładcza i ....

MARGA napisał:

Dlaczego nikogo zainteresowanego tutaj nie ma? czyżby Was już nie dotyczyła "walka" z ZUS?...

Też przeglądam kolejne posty i cała dyskusja wydaje się, że zamarła parę miesięcy temu...

Czy ktoś może pochwalić się jakimiś wynikami?

Offline

 

#7 2011-03-10 21:17:58

ievit

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-28
Posty: 42
Punktów :   

Re: Nowy wątek?......Praca nakładcza i ....

Offline

 

#8 2011-03-30 14:19:40

krejzyzdzich

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-30
Posty: 1
Punktów :   

Re: Nowy wątek?......Praca nakładcza i ....

Witam mam problem prowadzę pozarolniczą działalność gosp. i poźniej zawarłem umowę o pracę nakładczą. W odpowiedzi na pytanie do ZUS czy mam opłacać składki z dział. gosp. czy z umowy o pracę nakładczą dowiedziałem się: "że mogę wybrać podleganie obowiązkowym ubezpieczeniom społecznym z tytułu umowy o pracę  nakładczą, zasada ta jest niezależna od wysokości przychodu uzyskiwanego z tej umowy."
Następnie ZUS w decyzji stwierdził, że z tytułu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę nakładczą u płatnika nie podlegam: ubezpieczeniu emerytalnemu, ubezpieczeniu rentowemu i dobrowolnemu ubezpieczeniu chorobowemu  w okresie od 01 lipca 2006 r. do 27 lutego 2009 r. (tj. trwanie tej umowy PN). Stwierdził, że została zawarta w celu obejścia ustawy i jest czynnością pozorną. Sąd okręgowy i apelacyjny oddaliły apelację. Sąd Najwyższy odmówił  przyjęcia do rozpoznania z powodu niespełnienia przez złożoną skargę kasacyjną żadnej z przesłanek określonych w art. 398 ze znaczkiem 9§1 k.p.c. Pomóżcie co mogę jeszcze zrobić, jakie środki prawne jeszcze mi przysługują (strasburg, skarga do trybunału konstytucyjnego czy może o stwierdzenie nieważności decyzji?) gdybyście mogli mi podać wzór takiego pisma.

Offline

 

#9 2011-05-01 12:35:41

agu

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-05-01
Posty: 1
Punktów :   

Re: Nowy wątek?......Praca nakładcza i ....

tylko walka w stylu górników warszawie i blokujących główne arterie komunikacyjne ma wydżwięk medialny a co za tym idzie można w sprawie pracy nakładczej zmobilizować hieny polityczne które na naszych problemach zrobią kariery polityczne a nam abolicje w pracy nakladczej i innych problematycznych zusowskich zagadnieniach.

Offline

 

#10 2014-01-02 21:01:27

oszukani.pl

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-01-02
Posty: 1
Punktów :   

Re: Nowy wątek?......Praca nakładcza i ....

Zbieram informacje na temat Gestio i działalności osób które wymyśliły ten przekręt.
Sam mam kilka którymi mogę się podzielić.
Napisz: oszukani.pl@o2.pl

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plprzewóz osób Holandia biuro rachunkowe w krakowie łyse świnki morskie