Nazwa forum

Opis forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#196 2010-11-02 20:15:58

shadowman

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-27
Posty: 5
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Witam ponownie,
Dzisiaj odwiedziłem panią w ZUS celem odbioru decyzji (która niemalże dwa lata temu się uprawomocniła, była niby awizowana, ale ja żadnego awiza nie otrzymałem a wszystkie zawsze odbieram). Pani jak mantrę powtarzała że trzeba będzie płacić bo same sądy (okręgowy i apelacyjny) tak zasądzają. Wskazała na kupy papierów leżące na podłodze jako na sprawy albo już rozpatrzone po myśli ZUS albo będące w toku.
Jako podstawę wszczęcia wobec mnie postępowania podała podejrzenie o stworzenie pozoru wykonywania pracy nakładczej, a potwierdzeniem tej tezy ma być z tego co wiem nieistniejący zapis o zapewnieniu przez pracodawcę takiej ilości pracy aby uposażenie wynosiło minimum 50% najniższego wynagrodzenia. Na mój argument odnośnie informatora ZUS (link podawany był we wcześniejszych postach) o tym, iż pracę nakładczą można wykonywać zarabiając nawet 1zł miesięcznie nie bardzo wiedziała co odpowiedzieć w końcu wydukała że można tyle zarabiać, ale wówczas nie można podlegać z tytułu PN ubezpieczeniu
Drugą kwestię którą podniosłem to pytanie dlaczego w tej sprawie wzywają mnie - pracownika a nie pracodawcę odpowiedziała że wzywają mnie UWAGA bo prowadzę i prowadziłem działalność, oczywiście na wszelakiej korespondencji widnieje moje nazwisko, a nie nazwa działalności jaką prowadzę.
Poniżej linki do wydanej w moim przypadku decyzji:

http://www.fotoszok.pl/view.php/21022_str1.jpg.html
http://www.fotoszok.pl/view.php/21023_str2.jpg.html
http://www.fotoszok.pl/view.php/21024_str3.jpg.html
http://www.fotoszok.pl/view.php/21025_str4.jpg.html

Ewentualna prośba o informację czy oprócz wspomnianego nieistniejącego przepisu na temat uposażenia wysokości 50% minimalnej krajowej można się jeszcze czegoś przyczepić żeby obalić decyzję, albo przynajmniej uprzykrzyć życie tej chorej instytucji.

W ZUS panuje niewiedza do takiego stopnia, że jedna pani stwierdziła iż od decyzji nie mogę się odwołać, a druga że mogę, teraz już sam nie wiem, ponieważ dzisiaj dopiero odebrałem decyzję sporządziłem pokwitowanie odbioru decyzji z prośbą dołączenia tego pokwitowania do akt, czy to jest jakaś podstawa do odwołania się???

I na koniec odniosłem nieodparte wrażenie iż na pracownikach ZUS wywierana jest spora presja na wymuszanie złożenia korekt (przyznania się do winy), albo mają za to płacone dodatkowo, albo mają wyśrubowane miesięczne plany do zrealizowania.

Pozdrawiam
shadowman

Offline

 

#197 2010-11-02 20:25:02

dutka

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-15
Posty: 4
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

No to mnie Shadowman wyprowadził z błędu !!Aby czegoś nie przegapic jak mam postępowac gdy dostane wezwanie na pierwszą rozprawe w sądzie ,czytam te posty ,próbuje ogarnąc i zrozumiec i oczywiście nie odbieram awizo z poczty (juz trzecie) myslałam ze zyskam na czasie ,a tu klops! ciekawe ile osób jest takich naiwnych jak ja!

Offline

 

#198 2010-11-02 21:52:38

majne

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-06
Posty: 1
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Witam wszystkich , którzy  byli PN w consulting express i Tele w Tychach .
Mam gorącą prośbę osoby ,które były PN w tych firmach( a było zatrudnionych 120 osób ) proszę o kontakt  pnzus@onet.pl  w celu zjednoczenia sił i zorganizowanie spotkania

Offline

 

#199 2010-11-02 22:27:13

shadowman

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-27
Posty: 5
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

dutka napisał:

No to mnie Shadowman wyprowadził z błędu !!Aby czegoś nie przegapic jak mam postępowac gdy dostane wezwanie na pierwszą rozprawe w sądzie ,czytam te posty ,próbuje ogarnąc i zrozumiec i oczywiście nie odbieram awizo z poczty (juz trzecie) myslałam ze zyskam na czasie ,a tu klops! ciekawe ile osób jest takich naiwnych jak ja!

dutka, nazywa się to "skuteczne doręczenie przesyłki" o ile dobrze pamiętam, a technicznie wygląda tak: przesyłka wysłana jest za tzw. pobraniem (ZUS dodatkowo wysyłał do mnie pisma z tzw. zwrotnym potwierdzeniem odbioru) w przypadku nie dostarczenia przy pierwszej próbie listonosz zostawia awizo, następnie po siedmiu dniach w przypadku nieodebrania zostawia kolejne i po tygodniu przesyłka wraca do nadawcy z adnotacją nie podjęta przez odbiorcę (dwie pieczątki na kopercie). To już jest traktowane jako skuteczne dostarczenie, tak było w moim przypadku i jest to niestety uregulowane prawnie, więcej szczegółów znajdziesz tutaj:
http://samorzad.infor.pl/temat_dnia/art … yjnej.html
Jest tutaj opisane zjawisko tzw. fikcji prawnej jeśli chodzi o interpretację "doręczenia", ale nie analizowałem jeszcze dokładnie tego artykułu więc nic więcej nie mogę powiedzieć.
Moim skromnym zdaniem odwlekanie i nieodbieranie przesyłek może w konsekwencji zaszkodzić, chociaż w moim przypadku ja po prostu awiza żadnego nie dostałem, dlatego skserowałem kopertę która wróciła do ZUS z pocztowymi adnotacjami i spróbuję problem wyjaśnić na poczcie chociaż sam nie wierze w powodzenie.

Pozdrawiam
shadowman

Ostatnio edytowany przez shadowman (2010-11-02 22:31:31)

Offline

 

#200 2010-11-03 10:57:29

pozew

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-21
Posty: 2
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

dutka napisał:

Witam !przeczytałam całe poprzednie forum zlikwidujzus ,

jedno wywnioskowałam ,że pani Krystyna ma racje

A to ciekawe, ciekawe.
Możesz nam powiedzieć w jaki sposób wyrobiłaś sobie zdanie na temat Krystyny na podstawie nieistniejących (bo w całości wykasowanych przez samą Krystynę) postów Krystyny na starym forum?

Offline

 

#201 2010-11-03 19:34:49

Krystyna

Moderator

Zarejestrowany: 2010-07-28
Posty: 66
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Widzę że nerwy puszczaja pracownikom zusu. Co do moich postów na starym forum to pozostawiłam wpisy najwcześniejsze . Na stronie 4 zlikwidujzus juz pisałam o sądach administracyjnych i tylko ja o tym pisałam. Proszę byc przygotowanym na ponowne ataki na mnie i na Związek ale to jest normalne w naszym kraju jeżeli weźmiecie pod uwagę skalę odszkodowań które zus będzie musiał zapłacić to chyba nikomu nie musze mówić do jakich działań mogą się posunąć. Załóżmy że jest 100 osób którym zus wystawił decyzję i ściąga haracz w wysokości 35 tyś . 100 x 35 tyś.=3.500.000zł czyli tyle samo ZUS będzie musiał zwrócić w trybie odministracyjnym jako odszkodowanie. Następne odszkodowanie zapłaci skarb państwa za wymiar sprawiedliwości a trzecie odszkodowanie w sprawach karnych przeciwko pracownikom ZUS za przekroczenie uprawnień i wykroczenie poza zakres kontroli który skutkował wydaniem decyzji. Chyba nie musze pisać i tłumaczyć więcej. To nie są przelewki to jest poważna gra. Kiedyś napisałam ze rozgrywam partię szachów i tak też było pozwoliłam przeciwnikowi uwierzyć że ma przewagę i to go zgubiło popełnił tyle błędów ze nie ma wyjścia figury spadają jedna po drugiej a to może skończyć się albo poddaniem partii albo będzie szach i mat.

Offline

 

#202 2010-11-03 20:44:23

dutka

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-15
Posty: 4
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Dzisiaj dotarłam do znajomego który kilka lat był na umowe zlecenie,potem praca nakładcza a teraz praca w Angli ,chciałam się dowiedziec czy jego również dopadł zus i wiecie co mi powiedział ? że wcale się tym nie przejmuje a jego żona też kilka lat (łącznie 8) prowadząc działalnośc (kancelaria prawnicza w Gliwicach) jest zatrudniana na rózne formy pracy ,a to umowa-zl. p.n. a teraz wyrejesrowała się z zus i praca w Angli. Ma kontakt z sędzinami (pracowała w sądzie ) i też się tym nie przejmuje,powiedziała że prawo nie działa wstecz i nic nie mogą zrobic ale mają za zadanie wystraszyc jak najwięcej osób -czyli zastraszyc i zmusic do płacenia ,tu chodzi o Duuuuże pieniądze .Wczoraj na maila dostałam deklaracje ZZ i status bez żadnego problemu ,czyli w pare minut po wysłaniu prośby o te dokumenty .Czy ktoś się zastanawiał kto zrobił tyle pracy oprócz pani Krystyny? Księgowa powiedziała mi że jest mnóstwo osób które nie wiedzą co robic i ze strachu płacą,ja nie mam zamiaru !

Offline

 

#203 2010-11-03 20:55:52

mariola_zg

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-09
Posty: 5
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

o tak gra się zaczeła mam tyle podejrzeń że mnie i moją koleżankę cały czas podsłuchują i przerywają nam rozmowę to jest już wkurzające.ten pan z zus który tak się wymądrza na forum niech sobie da siana bo staje się nudny.KRYSIA tak trzymać

Offline

 

#204 2010-11-04 02:48:58

PrzemusK

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-14
Posty: 5
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

DUTKA masz 100% racji!!! zus'owi chodzi tylko o to żeby wystraszyć jak najwięcej ludzi żeby wyrwać kasę. Jesteśmy członkiem Unii i zgodnie z prawem możemy otwierać firmę gdzie chcemy czy to w Anglii czy innym kraju UE, jednak zus twierdzi inaczej i kwestnionuje również polskich pracodawców płacących składki w Anglii ŻENADA.

Dla wszystkich którzy wybierają się na rozmowy do zus przypominam aby zabierać ze soba dyktafony ponieważ im więcej materiałów dowodowych dotyczących przekroczenia uprawnień urzedoli tym szybciej zus stanie sie tytanikiem.

Nie zapominajmy iz art 30 Konstytucji RP mówi o godności człowieka, czyli przyrodzone, niezbywalne i nienaruszalne źródło wolności i praw człowieka i obywatela.

art. 216 § 1. Kodeksu Karnego mówi - kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.

Art. 212. § 1. Kodeksu Karnego - mówi o pomówieniu.

Art art. 190 § 1 Kodeksu Karnego - mówi o groźbie

Osoby pełniące funkcje publiczne często zapominają, że uprawnienia i przywileje, jakie dają im przepisy prawa, nieodłącznie wiążą się przede wszystkim z obowiązkami. Paragrafem, który pomaga w likwidacji licznych patologii życia publicznego, jest m.in. przepis art. 231 § 1  Kodeksu  karnego.

W JEDNOŚCI SIŁA - nie dajmy sie zastraszać, nie ulegajmy groźbom i pamietajmy o naszej godności zapisanej w Konstytucji PRAWO JEST PO NASZEJ STRONIE.

Offline

 

#205 2010-11-04 20:55:36

Zoyka5

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 8
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Witam,

Przyznam ,że jestem w tym wszystkim już zagubiona. W przyszłym tygodniu mam swoją sprawę w SO. Dwie pierwsze udało mi się odroczyć z powodu braku możliwości obecności P. Krystyny.

Wiem ,że droga Krystyny jest właściwa. Jednak zawsze pozostają wątpliwości. W mojej sytuacji Sędzia była przychylna. Miałam wrażenie ,że gdyby na sprawie była P. Krystyna wygrałybyśmy.
ZUS nie przedstawił dowodów, nie dołączył do akt niczego co dotyczyłoby mojej osoby. To aj dostarczałam wszystko do Sądu.Sędzia stwierdziła ze w aktach jest jeden wielki bałagan, nie wiadomo o co chodzi ZUSOwi i ,ze w decyzji mógł sobie napisać co chciał a dowodów na to i tak brak.

Czułam ,ze jestem blisko końca i że będzie dobrze.

Teraz, tydzień przed sprawą dowiedziałam się ,ze zaistniał pomysł wycofywania odwołań. Tylko Jak ? Co dalej ?
Przecież po pierwsze nie wiadomo czy Sad zgodzi się na wycofanie. Po drugie jesli wycofamy to ZUS uprawomocni decyzję i zażąda składek. Będą windykować, blokować konta etc.

PO trzecie czy jest ktoś , kto wycofał decyzję ?

Jeśli wycofamy nie będzie szansy na apelacje.

W decyzji ZUS jest wyraźnie napisane , że odwołać się możemy do Sądu Pracy.I nie ma innej drogi.

Pogubiłam się .... a zegar tyka.

Offline

 

#206 2010-11-04 21:22:56

Zoyka5

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 8
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Jeszcze słówko.

SO nie rozpatruje czy ZUS wydał decyzje zgodnie z prawem, tak ?
O tym może decydować Sąd Administracyjny, tak ?

SO określa tylko czy podlegało się pod ubezpieczenia czy nie, tak ?

P. Krystyna napisała "Odwoływanie się pracowników skutkuje uznaniem ich przez sądy jako osoby nie wykonujące pracę nakładczą a to w konsekwencji otwiera drogę do obciążenia pracownika składkami z działalności gospodarczej. Dopóki ZUS nie ma wyroku to nic nie może zrobić bo sam nie może wystąpić na drogę sądową z pozwem o uznanie że nie podlegacie ubezpieczeniom społecznym gdyż nie jesteście osobami wykonującymi prace nakładczą."

Jak to ZUS nie może nic zrobić ? Może. Wydaje decyzje a potem bez wyroku Sadu ściąga należność , zajmując konto np, albo oddaje windykację do Poborcy z US.

Jak wycofać odwołanie decyzji? Co napisać ? Gdzie złożyć , czy przez właściwy ZUS czy do SO ?

Co dalej ? Jak napisać do SA ?
Jak zastopować egzekwowanie przez ZUS wymaganych składek ?


P.Krystyna napisała ,że Pracodawcy mieli być koordynatorami. Mój Pracodawca dzisiaj mi napisał ,że jeszcze nic nie wie i że dowie się "co wymyśliła Krystyna 9 listopada" A ja mam sprawę dzień po 9 listopada.

Offline

 

#207 2010-11-05 17:06:45

marek

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-24
Posty: 1
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Właśnie odebrałem decyzję z ZUS-u.
Ktoś może podpowie mi czy jest sens się odwoływać czy nie?

Offline

 

#208 2010-11-05 19:01:07

PrzemusK

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-14
Posty: 5
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

marek napisał:

Właśnie odebrałem decyzję z ZUS-u.
Ktoś może podpowie mi czy jest sens się odwoływać czy nie?

naturalnie że tak

chyba ze masz za duzo kasy i chcesz napychać portfele urzędasów.

tylko nie odwołuj się do sądu tylko do prezesa zus

Offline

 

#209 2010-11-06 10:38:23

KRIS

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-02
Posty: 2
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Mam pytanie do Pani Krystyny, co to znaczy ? Przeczytałem to w jedny z postów:"Co oznacza S.A zawsze musicie sprawdzić w Krajowym rejestrze sądowym czy dana spółka istnieje bo jeżeli nie istnieje nie posiada zdolności prawnych i to jest dobra wiadomość."
Byłem wczoraj w ZUS-ie, nie mają żadnych dokumentów w mojej sprawie, dlatego proszą o złożenie całej dokumentacji z PN mnie jako Wykonawcy.
Prawnik mi odpowiada:jeśli nie będzie Pan chciał uzupełnić dokumentów, to ZUS może wystapić z wnioskiem o karę wyskości do 5000 zł(i tak faktycznie jest), a jeśli nie będzie miał żadnych dokumentów dotyczący PN to i tak skieruję sprawę do sądu, tak abym ja jako Wykonawca pracy nakładczej musiał udowodnić, że ją wykonywałem. Nakładca zniknął.

Offline

 

#210 2010-11-06 11:37:05

Zoyka5

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 8
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Bardzo proszę o jasną odpowiedź.

W jaki sposób wycofuje się odwołanie od decyzji z Sadu Okręgowego ?
Jakich użyć argumentów gdy Sad się sprzeciwi wycofaniu?


Co dalej ?
Jak powstrzymać ZUS przed ściąganiem składek ?

Co należy napisać do Sądu Administracyjnego ?

Czy ktoś już wycofał odwołanie ?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plprzewóz osób Holandia biuro rachunkowe w krakowie łyse świnki morskie