Nazwa forum

Opis forum


#181 2010-10-28 16:31:47

Yaroo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-30
Posty: 14
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

A czy to do tego samego prezesa ZUS trzeba pisać skargę co został aresztowany za łapówki???
No bo jak facet ugodowy jest to zróbmy może więc ściepę i dostaniemy pozytywne opinie dla naszych złożonych skarg
Kwestia tylko jaka kwota by go interesowała

Pozdrawiam Wszystkich

Offline

 

#182 2010-10-29 07:34:11

Krystyna

Moderator

Zarejestrowany: 2010-07-28
Posty: 66
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Do tego samego nie ale kto wie czy dlatego go nie aresztowali bo miał inny pogląd na sprawę nakładczą i trzeba było mu coś dorobić. Ja wierzę w kreatywność potrzebujacych. Mnie swojego czasu też chcieli wrobić w wyrok karny zeby mnie uciszyc ale się nie udało.
Co do pytań które otrzymuję to powiem tylko tyle że nie prawdą jest iż po wyroku nie mozna składać skargi administracyjnej. MOŻNA ale łatwiej to zrobić gdy sprawa nie trafia do sądu. Co do wycofania ZUS próbuje blokować wycofywanie odwołań naciągając znowu wraz z niektórymi sędziami że odwołanie to pozew, ta interpretacja powoduje że gdy Wy się odwołujecie od decyzji to tak jakbyście składali pozew o stwierdzenie stosunku prawnego.
Ponieważ od dzisiaj zaczynam spotkania w kręgach zamknietych na pytania odpowiadac będę bezpośrednio.

Offline

 

#183 2010-10-29 09:01:35

 jacek-1210

Nowy użytkownik

Skąd: Radomsko
Zarejestrowany: 2010-09-20
Posty: 3
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

To fakt, od samego początku we wszystkich pismach z sądu które są do mnie kierowane, jestem tytułowany jako "skarżący ZUS" czy też "pozywający ZUS". Zdziwiło mnie to na początku, potem to zaakceptowałem, a teraz jasne dlaczego tak robią

Offline

 

#184 2010-10-29 19:10:36

urko

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-15
Posty: 5
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

No a co mają robić ci co mają już wyrak z i instancji??

Offline

 

#185 2010-10-29 20:55:16

Krystyna

Moderator

Zarejestrowany: 2010-07-28
Posty: 66
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

składaj apelację. Dzisiaj wysłałam apelacje i pierwszy raz podniosłam w apelacji fakt wydania wyroku nie w sprawie czyli ponad żądanie i wniosłam o odszkodowanie w wysokości 20 tys zł.i jeszcze kilka takich innych nowości. Wysłałam równiez postanowienie do Brukseli jak uzupełnienie i potwierdzenie.

Offline

 

#186 2010-10-30 10:35:14

agasia

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-26
Posty: 3
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

przemo2x napisał:

agasia napisał:

...
W naszym przypadku wszystko już się dawno skończyło. Są 2 wyroki prawomocne i za 2 okresy musimy zapłacić. ...

Odnośnie poruszonej kwestii, to na podstawie art.83a ust.1 ustawy systemowej możecie wystąpić do zus z wnioskiem o ustalenie ponownego prawa do ubezpieczenia społecznego i rentowego z tytułu tamtych umów. Konieczne jest podanie nowych okoliczności, a jest ich, że tak powiem bezlik. Z okoliczności musi wynikać, że musiała być zawarta umowa o pracę, z powodu np. licencji, koncesji, ustawy lub innego przepisu. Z art.83a ust.3 wynika, że jeśli ZUS się z tym zgodzi, to wydaje nową decyzję a jeśli nie, to kieruje sprawę do sądu (wszystko w 30 dniach). Kiedy sprawa wraca do sądu, można wezwać ZUS do zawieszenia postępowania egzekucyjnego lub złożyć zażalenie na postępowanie do dyrektora izby skarbowej na podstawie k.p.a.
Kiedy sprawa wraca do sądu, to decyzja znowu staje się nieprawomocna. W zasadzie to można cały czas tak postępować.

Oczywiście  ale to wszystko nie jest ot takie proste. Do tej pory byliśmy sami w sądzie i wyszło to co wyszło większości czyli kasa do zapłacenia. nie znamy się na prawie, pismach itp. Weszliśmy do związku bo dostaliśmy informację, że zostaniemy konkretnie pokierowani łacznie z napisaniem takich pism zawodowo a potem w razie ponownej sprawy w sądzie będziemy mieli pomoc. od kilku miesięcy kompletnie żadnej pomocy więc z pewnością nikt nie będzie sobie robił większego bagna niż już ma nieumiejętnym pisaniem pism i wyciąganiem nowych okoliczności, o których nie mamy pojęcia.

Offline

 

#187 2010-10-30 17:43:29

Krystyna

Moderator

Zarejestrowany: 2010-07-28
Posty: 66
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Post Agusi uważam za krzywdzący nie znam takiego przypadku kto zostałby sam jeżeli zwracał się o pomoc. Kazdy to wie kto jest ze mna w kontakcie. Wklejone informacje przez  Agusię proszę traktować jako  celowe działania majace na celu wprowadzenie Was w błąd. NIE MOŻNA W NIESKOŃCZONOŚĆ się odwoływać jeżeli takie mądrości Agusia powiela to ja tu czegoś  nie rozumiem.

Offline

 

#188 2010-10-30 21:58:11

agasia

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-26
Posty: 3
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Krystyna napisał:

Post Agusi uważam za krzywdzący nie znam takiego przypadku kto zostałby sam jeżeli zwracał się o pomoc. Kazdy to wie kto jest ze mna w kontakcie. Wklejone informacje przez  Agusię proszę traktować jako  celowe działania majace na celu wprowadzenie Was w błąd. NIE MOŻNA W NIESKOŃCZONOŚĆ się odwoływać jeżeli takie mądrości Agusia powiela to ja tu czegoś  nie rozumiem.

Ja tu do nikogo nie mam broń Boże jakiś wielkich pretensji a tym bardziej do Pani, bo zdaję sobie sprawę, że jest nas ogrom.  Po prostu zostaliśmy poinformowani, że nie mamy się z Panią kontaktować każdy z osobna aby Pani zawrotu głowy nie dostała tylko poprzez koordynatora :-) A ciszę mamy od dłuższego czasu. Nerwy ludzi biorą i ręce opadają po pismach jakie dostają i po tym, że ZUS stawia nas pod scianą jeżeli chodzi o wyrwanie nam pieniędzy i udaje im się to znakomicie, bo każdy ma 7 dni na zapłacenie a niech spróbuje nie zapłacić. Ale chyba rzeczywiście troszkę przynajmniej my Panią pomęczymy, bo nie wiemy co robić w tej sytuacji a potem przekażemy reszcie grupy bo ludziska płaczą i sie poddają. A nie możemy im tego podarować przecież. jeżeli my im podarujemy to zaraz znowu coś wymyślą aby wyciągnąć pieniądze, z zawieszaniem działalności już wymyślili to tylko czekać na następne śmieszne posunięcia bankrutującego zakładu utylizacji i tu raczej utylizacji naszych pieniędzy.

Offline

 

#189 2010-10-30 23:00:41

shadowman

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-27
Posty: 5
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Witam wszystkich,
Od jakiegoś czasu przyglądałem się sprawie wyłudzania pieniędzy przez instytucje jaką jest ZUS, sam swego czasu byłem zatrudniony i wykonywałem PN miałem świadomość że sprawa wisi mi nad głową dlatego biernie obserwowałem rozwój sytuacji śledząc doniesienia pojawiające się w sieci, byłem również na spotkaniu szczecińskiej grupy "likwidatorów".
Spokój został zaburzony przesyłką poleconą z ZUS, sądziłem że to standardowa informacja o wydaniu decyzji, co się jednak okazało to jest informacja o uprawomocnieniu się decyzji z dnia 31.01.2009!?! ciekawostka...
Zadzwoniłem pod podany numer z pytaniem co to jest, skąd decyzja i dlaczego dostałem ją po niemalże dwóch latach co gorsza uprawomocniona więc nie mogłem się do niej ustosunkować. Pani zajrzała do mojej teczki i poinformowała że decyzja była wysłana w lutym 2009, była awizowana dwa razy i wróciła ze statusem nieodebranej, a w myśl prawa odebranej, grzecznie poprosiła żebym skontaktował się z moją księgową bo ta za pewne wie jak sprostować dokumenty (czyt. przyznać się do czegoś co nam wmawia ZUS) i uwaga, ustalić sposób płatności zaległości (jednorazowo bądź w ratach). No moje pytanie czy szanowna pani wydała już w mojej sprawie prawomocny wyrok zmuszający mnie do zapłaty odpowiedziała, że nie, ale... ale sądy 100% spraw rozstrzygają na korzyść ZUS więc i tak będę musiał płacić, a im szybciej się "ułożę" z ZUS'em tym mniej będę płacił, przestrzegła mnie przed lecącymi odsetkami.
Szczerze mówiąc ta pewność pani trochę zadziałała mi na nerwy wiedząc że przecież ja jak i wszyscy inni działaliśmy przecież zgodnie z prawem.
Chciałem odwiedzić szczeciński oddział ZUS w miniony piątek celem zapoznania się z dokumentacją swojej sprawy, niestety "wyjątkowo pewna" pani wzięła sobie urlop w związku z wyjazdem na najbliższe święto.

Zainteresowały mnie dwie informacje które znalazłem na forum, pierwsza to wycofywanie odwołań z sądów celem przeniesienia spraw do sądów administracyjnych oraz możliwości tego trybu poprowadzenia sprawy również przez osoby spłacające wyimaginowane zadłużenie w ZUS. Zdaje się że w mojej sprawie właśnie ta możliwość jest jakimś światełkiem w tunelu.

To co jeszcze mnie zaciekawiło przeglądając forum to wspomniany przez panią Krystynę fakt trzech typów motywowania decyzji ZUS (dwa pierwsze niezgodne z prawem/prawdą) i trzeci gdzie bez zgody strony wobec której prowadzone jest postępowanie takowe postępowanie nie może się odbyć) zastanawiam się czy po uprawomocnieniu się decyzji można ją podważyć powołując się na wspomniane nieprawidłowości?

Pytanie pomocnicze: ZUS wzywa do złożenia poprawnych dokumentów zgłoszeniowych za okres objęcia ubezpieczeniami społecznymi (za okres PN), co w przypadku kiedy takich dokumentów zgłoszeniowych nie złoże bo nie uważam żebym popełnił jakiekolwiek wykroczenie - wszystko było zgodnie z literą prawa.

Tutaj link do skanu pisma: http://www.fotoszok.pl/view.php/20780_zus1.jpg.html

Przepraszam za może i przydługie wypracowanie, ale sprawa leży mi na sercu i jakoś lżej się robi jak można to z siebie wyrzucić.
Pozdrawiam
shadowman (członek OZZP RP - dokumenty w drodze)

P.S.
Pani z ZUS powiedziała mi jeszcze że na biurko właśnie położyli jej wyrok z sądu apelacyjnego w sprawie pana zajmującego się PN i oczywiście jest na korzyść ZUS więc trzeba będzie płacić. We wtorek będę się widział z tą panią osobiście i ze spotkania pozwolę sobie zamieścić relację na forum.

Offline

 

#190 2010-11-01 10:59:06

edi

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-08
Posty: 3
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Jeśli nie złożysz korekt to zapewne zrobią to za ciebie z urzędu , dostaniesz kolejne pismo w którym Cię o tym poinformują , co ciekawe przysyłają je listem nie poleconym

Offline

 

#191 2010-11-01 11:53:16

Krystyna

Moderator

Zarejestrowany: 2010-07-28
Posty: 66
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Agusia koordynatorami mieli byc Wasi pracodawcy , niestety nie wszyscy staneli na wysokości zadania , przerosły ich ambicje a przy braku elementarnej wiedzy takie zachowanie skazane jest na klęskę. I tak się stało w niektórych przypadkach chęć brylowania ponad wszystko spowodowało chaos. Musiałam szybko interweniować gdyż pozostawienie sprawy własnemu biegowi mogło doprowadzić do katastrofy. Cenię sobie pracę w zespole nie lubię indywidualistów, którzy kradną innym ich pomysły i ich pracę, nie cierpię pazerniaków i ludzi nielojalnych. Takich eliminuję od razu. Teraz juz wszystko powróciło na właściwe tory.
Chciałbym wszystkich poinformować o decyzji którą podjęłam odnośnie kwot odszkodowawczych za wystawienie decyzji sprzecznej z prawem .Otóż za wydanie decyzji (bez konsekwencji) bez wskazania drogi na złożenie skargi administracyjnej 2.000zł, po wyrokach 10.000zł, po korektach 20.000zł. To od ZUS. Od sądu za wydanie wyroku w I instancji 20.000zł po apelacji 50.000zł po kasacji 100.000zł w tych przypadkach będzie niezbędna opłata sądowa. I pozostają nam jeszcze sprawy karne przeciwko pracownikom ZUS którzy przeprowadzali kontrole i wykroczyli poza jej zakres, kierownikom wydziałów którzy wydawali decyzje i postepowania dyscyplinarne dla sedziów którzy orzekali nie w sprawie i niezgodnie z ustawą. Mam prośbę do wszystkich by po pierwsze kontrolowali swoje sprawy w sądzie a więc sprawdzajcie sami terminy spraw na kiedy  są wyznaczone i nie martwcie się jak przegracie. Wszystkie decyzje które zostały wydane mają wady prawne skutkujące ich unieważnieniem. Tak więc każdy z Was czy przegrał czy też płaci odzyska swoje pieniądze. Nie przejmowałabym się arogancją pracowników ZUS i przemądrzałym tonem że oni sobie poradzą nie wątpię w to ze sobie poradzą będą musieli, bezrobocie wymusza kreatywność.

Offline

 

#192 2010-11-01 20:19:41

Lisu

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 1
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Witam,

Nie będę opisywał swojej historii z ZUS, jestem na początku tej drogi. Od pewnego czasu próbuję przegryźć się przez stare forum ale chodzi mi po głowie jedno pytanie.
Jak wstąpić do OZZP ? Nie ukrywam że wychodzę z założenia że w ilości jest siła i dlatego chciałbym się przyłączyć.

Offline

 

#193 2010-11-02 07:06:31

Krystyna

Moderator

Zarejestrowany: 2010-07-28
Posty: 66
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Lisu Twój post uświadomił mi jak trafnym było założenie że nie siła lecz mądrość doprowadzi nas do zwycięstwa. Gdybysmy wyszli z pikietami na ulice okrzyknieto by nas, że jesteśmy pieniaczami, awanturnikami , oszustami , którzy krzykami chcą wymusić realizacje swoich postulatów. Wtedy kiedy padały takie propozycje nikt z Was, ani ja nie wiedziałam gdzie tak naprawdę leży problem i klucz do jego rozwiązania.
Teraz juz wiemy dlatego nie musimy uciekać się do tego typu działań. Bądźmy jedynem związkiem zawodowym który działa merytorycznie.
Co do przynależności ,prosze wysłać emaila na adres ozzprp@gmail.com odeślę deklaracje i statut.

Offline

 

#194 2010-11-02 10:53:53

KRIS

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-02
Posty: 2
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Jestem tu nowy, ale i mnie w końcu dopadli. Odebrałem właśnie wezwanie do udziału w czynnościach wyjaśniających. Jak mam sie zachować uczstniczyć czy nie, odpowiadać na kilkanaście pytań nia wiedząc co do końca odpowiedzieć, itp. Mam oryginały umów, przedstawiwć je, czy nie jak ich nie bę dzie  to w jaki sposób bedzie zus je podważał? Czytałem jakiś post na forum, że mogę napisać, że nie jestem strona w tej sprawie tylko mój pracodawca(który i tak mnie oleje).Nie chcę, żeby się okazało, że mam zapłacic jakąs karę za utrudnianie postępowania, nie znam się na tych paragrafach, zwrotach prawnych, no ale cóż byc może trzeba będzie sie tego nauczyć.
Co będzie z posteowanie wyjaśniajaćym, jeśli napiszę że umowy zostały zgubione i w tej chwili wysłałem do swojego pracodawcy prośbę o kopie takich umów. Czytam forum zlikwidujzus już kilka dni, musze powiedzieć że nie wiem jak w twj chwili podejść do problemu. Proszę o podpowiedż, kogoś kto już przez to przebrnął.

Offline

 

#195 2010-11-02 19:44:36

dutka

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-15
Posty: 4
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Witam !przeczytałam całe poprzednie forum zlikwidujzus ,nie zabierałam głosu aby nie pytac o coś co było juz poruszane,teraz zalogowałam się na aktualne forum i tu mam zamiar pozostac,wydawało się ze dowiedziałam się duzo a tak naprawde to mam mętlik w głowie ale jedno wywnioskowałam ,że pani Krystyna ma racje ,ja przystępuje do związku i wiem ze takich osób jest  o wiele więcej tylko są pogubione w sposobie działania lub boją sie zabrac głos na forum,jestem z Tychów,ja i mój mąz byliśmi razem w PN.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plnoclegi Kąty Rybackie bóbr europejski ciekawostki pieniądze