Nazwa forum

Opis forum


#166 2010-10-20 11:07:38

janniezbedny

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 1
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

iwonabos2010 napisał:

Krysiu ja osobiście wierzę w twoją drogę i w to co robisz,trzymaj tak dalej!!!

Do wszystkich! Nie dajmy się zwieść   z dobrej drogi,bo P. Krystyna naprawdę wykonuje ogromną pracę na naszą rzecz. (widziałam to na własne oczy)Czytałam skargę do Komisji Europejskiej w Brukseli,
.

O! A kim jesteś, że doświadczyłaś zaszczytu ujrzenia tego tajnego dokumentu?
Dlaczego tylko wybrani mogą go zobaczyć? I dziwnym trafem są to Ci sami Wybrani, którzy wyśpiewują tu peany na cześć Krystyny?
Mam już dość jaskrawego i nachalnego wewnątrzzwiązkowego towarzystwa wzajemnej adoracji.

Offline

 

#167 2010-10-20 12:21:03

przemo2x

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-08
Posty: 13
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Krystyna ma wiele racji z zastosowaniem k.p.a., ale nie całą. Ponieważ za podstawę podjęcia decyzji przez organ rentowy najczęściej podana jest podstawa art.91 ust.5 ustawy systemowej (protokół kontroli, z którego zwykle nic nie wynika). Trybem odwoławczym w sprawach z zakresu ubezpieczeń społecznych jest zgodnie z delagacją Art. 127. § 1 k.p.a., na podstawie Art.4778. (204) § 1 k.p.c. Sąd Okręgowy Cywilny, a w sprawach o zasiłki, itp. Sąd Rejonowy Cywilny (o właściwości ogólnej odwołującego, co jest to o tyle ważne, że jeżeli płatnika nie ma, to najczęściej podawany w decyzji przez organ rentowy sąd jest niewłaściwy dla ubezpieczonego - odwołującego). Możliwość złożenia zażalenia, wniosku, czy skargi z tytułu k.p.a. jest możliwe wyłącznie tam, gdzie taka możliwość jest wymieniona, jest to określone jako możliwość wniesienia ... do organu administracji publicznej wyższego stopnia. Organem administracji wyższego stopnia dla jednostek organizacyjnych ZUS jest zgodnie z art.66 ust.5 ustawy systemowej - Prezes ZUS. Zakres możliwości unieważnienia decyzji organu rentowego zgodnie z k.p.a., to art. 156. § 1. Organ administracji publicznej stwierdza nieważność decyzji, która:
  1)   wydana została z naruszeniem przepisów o właściwości,
  2)   wydana została bez podstawy prawnej lub z rażącym naruszeniem prawa,
  3)   dotyczy sprawy już poprzednio rozstrzygniętej inną decyzją ostateczną,
  4)   została skierowana do osoby nie będącej stroną w sprawie,
  5)   była niewykonalna w dniu jej wydania i jej niewykonalność ma charakter trwały,
  6)   w razie jej wykonania wywołałaby czyn zagrożony karą,
  7)   zawiera wadę powodującą jej nieważność z mocy prawa.

Offline

 

#168 2010-10-25 20:45:23

mariola_zg

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-09
Posty: 5
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

A cóż to za krzykacz tak się pieni na Krystynę może tak sam coś by zrobił dla ludzi pokrzywdzonych przez zus chyba że to konfident zusowski.Krystyna każdemu stara się pomóc ,a pismo do Brukseli ja również czytałam i zapewniam że nie stanowię specjalna grupę wybrańców.Tylko trzeba trochę trudu i czasu poświęcić

Offline

 

#169 2010-10-26 08:38:31

agasia

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-26
Posty: 3
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

A u nas cisza. Teraz informacje, że mamy wycofywać dokumenty z Sądu już nic nam nie dadzą. Zapłaciłam z mężem składki członkowskie i do tej pory cisza i żadnej pomocy.
W naszym przypadku wszystko już się dawno skończyło. Są 2 wyroki prawomocne i za 2 okresy musimy zapłacić. Ja swoje zapłaciłam bo zostałam szybciej przyszpilona. Teraz jeszcze mąż walczy o układ ratalny ale nie chcą się zgodzic uznając nas w pierwszym piśmie za bogatych informując, że stać nas na zapłacenie kilkunastu tysięcy a w drugim piśmie, że jesteśmy tak biedni, że nie mogą się zgodzić na układ ratalny, bo nas nie stać płacić rat. Paranoja. Jak nie stać nas na zapłacenie rat to jak mamy spłacić cały dług jednorazowo?

Kiedy my członkowie z opłaconymi skałdkami będziemy wiedzieć co mamy robić? Bo po spotkaniu mieliśmy czekać i otrzymać jakieś instrukcje ale minęło już kilka miesięcy i ludzie nie wiedzą co robić.

Offline

 

#170 2010-10-26 19:16:11

papcioch

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-30
Posty: 2
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Witam.
Po przegraniu w s. apelacyjnym teraz ja, jako PŁATNIK otrzymałem pisemko z ZUSu pt "Informacja o wprowadzeniu okresów objęcia ubezpieczeniami przez ZUS w imieniu płatnika". I tenże ZUS informuje mnie jako PŁATNIKA, "że działając z urzędu wprowadził na koncie ubezpieczonego okresy objęcia ubezpieczeniami w imieniu płatnika". Czyli dowiedziałem się, ze jako ubezpieczony zostałem objęty z urzędu ubezpieczeniem za okres pracy nakladczej. Nie byłem wzywany do składania korekt, nie dostałem żadnych korekt do podpisu a pisemko te przyszło zwykłą pocztą.
Rozumiem, ze teraz kolejnym krokiem powino byc zapłacenie przeze mnie zaległych składek.
ZUS tak może sobie informować płatnika składek, ze objął sobie u niego kogos ubezpieczeniem? Sprawy dotyczyły mnie jako ubezpieczonego, cała korespondencja szła na adres prywatny i na mnie osobiście i nagle na adres firmowy, adresowane do firmy przychodzi pisemko o tyml ze sobie objeli kogoś (mnie) ubezpieczeniem.
Nie wiem co o tym mysleć, a Wam jak się wydaje? Pozdrawiam

Offline

 

#171 2010-10-26 19:47:40

przemo2x

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-08
Posty: 13
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

agasia napisał:

...
W naszym przypadku wszystko już się dawno skończyło. Są 2 wyroki prawomocne i za 2 okresy musimy zapłacić. ...

Odnośnie poruszonej kwestii, to na podstawie art.83a ust.1 ustawy systemowej możecie wystąpić do zus z wnioskiem o ustalenie ponownego prawa do ubezpieczenia społecznego i rentowego z tytułu tamtych umów. Konieczne jest podanie nowych okoliczności, a jest ich, że tak powiem bezlik. Z okoliczności musi wynikać, że musiała być zawarta umowa o pracę, z powodu np. licencji, koncesji, ustawy lub innego przepisu. Z art.83a ust.3 wynika, że jeśli ZUS się z tym zgodzi, to wydaje nową decyzję a jeśli nie, to kieruje sprawę do sądu (wszystko w 30 dniach). Kiedy sprawa wraca do sądu, można wezwać ZUS do zawieszenia postępowania egzekucyjnego lub złożyć zażalenie na postępowanie do dyrektora izby skarbowej na podstawie k.p.a.
Kiedy sprawa wraca do sądu, to decyzja znowu staje się nieprawomocna. W zasadzie to można cały czas tak postępować.

Offline

 

#172 2010-10-26 20:48:22

 lis65

Użytkownik

Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2010-07-30
Posty: 10

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

A ja dalej czekam na stronę związku , chcę znać statut, chcę wiedzieć kto jaką funkcję w nim pełni. Dobrze było by wiedzieć kiedy pierwsze walne zgromadzenie związku (bo takie jest wymagane )  i.t.d
Niestety zaczynam mieć wątpliwości
Spotkania odwołane nikt nie organizuje nowych , zaległych.nie organizują się struktury lokalne (może to komuś nie na rękę  ?)
NO ciekawie , ciekawie
Czyżbym stówę wywalił w błoto ?
pozdrawiam
Lis 65


Zdeklarowany Przeciwnik Płacenia Haraczu Nieudolnym Instytucjom Państwowym

Offline

 

#173 2010-10-26 21:41:55

iwonabos2010

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-28
Posty: 3
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Witam, Wiadomość dla wszystkich, którzy są przed SO. Bezwzględnie wycofajcie swoje odwołania od decyzji ZUS. Krystyna obrała prawidłową drogę co do postępowania w sprawie naszych decyzji od ZUS. W dniu dzisiejszym otrzymałam postanowienie SO. W sprawie uchylenia decyzji ZUS i przywrócenia prawa do ubezpieczenia społecznego (nadmieniam iż jestem po jednym wyroku apelacyjnym, a drugi jest w czasie apelacji). Złożyłam wniosek o wznowienie procesu do SO. I SA. Z SA przyszła odmowa a z SO postanowienie o tym, że mogę się odwołać do Prezes ZUS w Warszawie. Wszystko to napisałam  w uzgodnieniu z Krystyną. Przysyłam wam fragmenty z tego postanowienia

http://img209.imageshack.us/i/92326211.jpg/

http://img842.imageshack.us/i/24046520.jpg/

http://img825.imageshack.us/i/69013309.jpg/

http://img41.imageshack.us/i/79345431.jpg/

http://img301.imageshack.us/i/55748029.jpg/

http://img3.imageshack.us/i/92090012.jpg/

http://img200.imageshack.us/i/89229053.jpg/

Offline

 

#174 2010-10-26 23:12:57

 lis65

Użytkownik

Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2010-07-30
Posty: 10

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Ja już  nie rozumiem.
Wycofam odwołanie i co dalej ?
Jeśli się nie odwołam to znaczy że przyjmuje decyzję ZUS i będe płacił zaległe składki ?
może ktoś w koncu jasno i wyraźnie to napisze ?


Zdeklarowany Przeciwnik Płacenia Haraczu Nieudolnym Instytucjom Państwowym

Offline

 

#175 2010-10-27 08:17:32

Krystyna

Moderator

Zarejestrowany: 2010-07-28
Posty: 66
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Nawet w najśmielszych snach nie przypuszczałam że los podaruje mi taki prezent. Wykładnia jakiej dokonał Sędzia w całej rozciągłości potwierdza wszystko to o czym mówiłam a co było przyczyną ataków na mnie, które miały na celu podważenie mojej pracy, ośmieszenie mnie ,poddanie wątpliwości moich intencji a przede wszystkim miało zniechęcić mnie do dalszej pracy.  Swojego czasu na starym forum napisałam że prawd sama się obroni. I TAK się stało.
Słuszną obrałam drogę prosząc wszystkich o wycofanie odwołań z sądów gdyż nie wycofanie prowadzi do poważnych komplikacji a i naraża ich na szkodę. Teraz już tylko pozostaje nam dopracować wszystko. Płatnicy składek którzy dostali pieniądze za swoich pracowników szybko musza napisać pisma do ZUS że środki które otrzymali już wydali i w związku z tym nie są już wzbogaceni jest to obligatoryjne gdyż w innym przypadku ZUS upomni się o kasę.
Najważniejsza informacja dla wszystkich płacących już ZUS-owi jest to iż mogą „składki z działalności potraktować „ jako świetnie ulokowaną lokatę bo przecież 14 % nigdzie nie dostaną. 
Więcej na razie nie mogę napisać bo do końca bitwy jeszcze kawał drogi.
W kwesti pytania Lisa przeczytaj uważnie postanowienie tylko tryb administracyjny jest skuteczny to o czym mówiłam od samego poczatku a co nie którzy wyśmiewali i wyszydzali twierdzac że nie znam się na prawie że wycofanie odwołania jest niemożliwe i szkodliwe. Teraz każdy kto czytał wszystkie wpisy moze porównać to co pisałam z tym co robię. Nie bedę odnosiła się do tych wpisów przemądrzałych którzy chcieli wprowadzić Was w błąd i przy okazji wyczyścić co nie którym portfele. Chyba się nie uda taka opcja, nawet w sytuacji kiedy załozycie nawet 5 stowarzyszen poszkodowanych przez ZUS bo ode mnie informacji juz nie otrzymacie. A teraz informacja dla pracowników ZUS możecie przestać dzwonić do mnie dalsze działania Związk będą tyczyć się Was niech głęboko do pamięci sięgną Ci którzy na zapytanie o wskazanie drogi administracyjnej kierowali pisma do sądów powszechnych jako odwołanie. A do służb które siedza w moim komputerze mam tylko jedną informację siedźcie sobie dalej ani mnie to ziębi ani rusza. Wszystkie ważne pisma przenosze na komputer który nie ma połączenia z internetem. Pozdrawiam wszystkich jestem naprawdę szczęśliwa.

Offline

 

#176 2010-10-27 10:50:31

ciekawski

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-27
Posty: 1
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

iwonabos2010 napisał:

W dniu dzisiejszym otrzymałam postanowienie SO. W sprawie uchylenia decyzji ZUS i przywrócenia prawa do ubezpieczenia społecznego

Bardzo ciekawa decyzja. Tylko komentarz do niej nieprawdziwy.

Jeżeli komuś chciało przeczytać się całą tę decyzję, to dowie się, że Sąd postanowił jedynie "przekazać sprawę do rozpoznania jako właściwemu Prezesowi ZUS w Warszawie".

a nie "uchylić decyzję ZUS i przywrócić prawo do ubezpieczenia społecznego".

Offline

 

#177 2010-10-27 14:43:48

Majkaagent

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-02
Posty: 6
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Ad. ciekawski
Jeżeli kogoś to faktycznie interesuje, to przeczyta treść postanowienia i będzie wiedział o co chodzi.
Logiczne jest, że nie jest to postanowienie o przywróceniu. Gdyby tak było, nie pisano by tutaj o tym, że jeszcze długa droga przed nami.

Nic dodać, nic ująć. Powodzenia w czepianiu się słów!

Offline

 

#178 2010-10-27 18:47:13

Krystyna

Moderator

Zarejestrowany: 2010-07-28
Posty: 66
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Osoby które zapłaciły będą miały taka samą drogę przygotowana jak Ci co nie zapłacili.  Co do ciekawskiego to niech nie czepia sie słownictwa gdyz nie każdy jest taki oblatany jak On. Iwoniebos chodziło o to ze pismo o wznowienie postępowania zakończonego prawomocnym wyrokiem znalazło drogę i to administracyjną o czym pisałam. Z wywodu sędziego jednoznacznie wynika że decyzje które otrzymujecie a wydane są z naruszeniem prawa administracyjnego( a to prawo jest przed kodeksem cywilnym) to droga odwoławcza prowadzi przez skargę administracyjną a nie odwołanie. Dlatego pracownicy ZUS w sadzie dostają furii i już próbują blokować wycofywanie odwołań tłumaczac że wasze odwołania to pozwy a tak nie jest. W przypadku pozwu to druga strona musi wyrazić zgodę i dlatego próbują podciągnąć Wasze odwołania pod pozwy. Widać skończyła im się kreatywność. Im już nic nie pomoże postanowienie leci do Brukseli jako dowód iż po pierwsze pracownik dostaje decyzje administracyjną (a nie jest stroną w myśl kpa) a po drugie brak możliwości zaskarżenia w trybie administracyjnym decyzji. I to nie chodzi ze taka droga w ogóle nie istnieje bo istnieje tylko celowo nie była wskazywana przez ZUS by móc w sądzie powszechnym ukryć wszystkie celowe działania które miały skutkować niekorzystnym rozporządzeniem mienia przez przedsiębiorców (kodeks karny)
Prezmo2 x podważę każdą kontrolę w wykonaniu ZUS. 100% decyzji ZUS jest wydanych z naruszeniem prawa i 98% wyroków. Te zacznę podważać od Opola i Gliwic pierwsze pójdzie Opole. Ja się wcale nie dziwię ze o polskim sądownictwie mówi się ze to jedna wielka mafia coś w tym jest. Myślę że pora zacząc dyskusję ogólnokrajową na temat naszego wymiaru sprawiedliwości i czy my jako społeczeństwo musimy ich utrzymywać w zamian za wyroki na zamówienie. Niestety część uczciwych sędziów cierpi za tych co nie znają tego słowa. Pozdrawiam

Offline

 

#179 2010-10-27 20:51:46

mariola_zg

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-09
Posty: 5
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

tak krysiu masz rację trzeba ogólnonarodowej dyskusji nad sądownictwem w tym kraju to jest pajęcza mafijna sieć cała nadzieja w tym że teraz mamy pewność iż zus się zatrwożył bo mi przysłali pismo po dwóch miesiącach że własciwą odp otrzymam po połowie listopadfa

Offline

 

#180 2010-10-28 15:35:09

estera

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-28
Posty: 7
Punktów :   

Re: OGÓLNOPOLSKI ZWIAZEK ZAWODOWY PRZEDSIEBIORCÓW RP

Czytam i czytam to wszystko i nijak tego nie moge zrozumieć. Prosze o wyjasnienie to może i innym sie rozjaśni ta strategia:
1. W jaki sposób wycofanie odwołania nam pomoże jeśli decyzja z mety uprawomocni się, ZUs zacznie windykowac i wejdzie na konto? Wycofanie odwołania i złożenie skargi do prezesa ZUS nie ma mocy wstrzymania egzekucji, ale jestem laikiem może sa jakies przepisy, które zusowi to uniemożliwiają. Wiem z doświadczenia w nieco innej sprawie - umorzenia zaległości składkowych, ze odwoływanie sie od decyzji ZUs o braku możliwości umorzenia nie wstrzymało egzekucji składek przynajmniej do czasu ostatecznej decyzji po odwołaniu.
2. Po wycofaniu odwołania, dawno juz minął termin złożenia skargi do prezesa zus ( 30 dniowy, czy jak niedawno słyszałam 14-dniowy od dnia wydania deczyji. Jak zatem złożyc po takim czasie skarge, aby zachować termin?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl